Отримав посвідчення УБД Другої Світової. Воїн УПА Костянтин Сліпецький. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Отримав посвідчення УБД Другої Світової. Воїн УПА Костянтин Сліпецький. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Отримав посвідчення УБД Другої Світової. Воїн УПА Костянтин Сліпецький. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
.

Посвідчення учасника бойових дій Другої Світової війни вручили 26 лютого воїну Української повстанської армії, жителю села Мирне Мелітопольського району Костянтину Сліпецькому. Опікувалися виготовленням документу представники Міністерства у справах ветеранів України в Запоріжжі та обласний віськовий комісаріат. Це перший ветеран ОУН-УПА у Запорізькій області, хто отримав відповідне посвідчення.

Привітати ветерана у селищі Мирному, на вулиці Дружній, №13, об 11:00 ранку прийшли місцеві жителі, а також мелітопольці та запоріжці. 91-річний ветеран сам вийшов на подвір’я зустріти гостей.

Костянтин Сліпецький, ветеран УПА, учасник бойових дій Другої Світової війни
Костянтин Сліпецький, ветеран УПА, учасник бойових дій Другої Світової війни.

"Німці перехватили нас, забрали у табір. Нас 11 чоловік було. 10 поранених. А я захворів тифом, і тому залишився живим. А тих всіх німці одразу розстріляли. Я в таборі залишався, поки війна не закінчилася. Звільнили нас американці. Приїхав додому, а вдома — в каталажку, і все", — каже ветеран УПА, учасник бойових дій Другої Світової війни Костянтин Сліпецький.

Посвідчення УБД Другої Світової вручили мелітопольському воїну УПА
Посвідчення УБД Другої Світової вручили мелітопольському воїну УПА.

Подальші роки — до ліквідації СРСР — чоловік прожив зі статусом ворога народу. 7 років його утримували у Норільській в’язниці й, після звільнення, ще 8 рокыв знаходився у Сибіру на поселенні. Там зустрівся зі своєю першою дружиною.

У 1974-му, після 15-річного перебування на чужині, на рідну Буковину повернутися не дозволили. Проте приймали у віддалених місцях. Вже за часів незалежності України, 1991 року Сліпецького реабілітували як політв’язня. У 1993-му воякам УПА надали статус ветеранів Другої Світової війни. Однак порядок присвоєння цього статусу затвердили постановою Кабміну лише торік у липні. Відтоді запорізька ініціативна група від Міністерства України у справах ветеранів почала готувати посвідчення для Костянтина Сліпецького.

Тимур Книш, представник Міністерства України у справах ветеранів у Запорізькій області
Тимур Книш, представник Міністерства України у справах ветеранів у Запорізькій області.

"Дуже вдячні саме Тимофійовичу за те, що він протримався, що їхнє покоління боролося, вистояло. Ми підхопили, а зараз дивимося: молодь підтягнулася, прийшла до дідуся. Тобто, це люди, які врятували Україну у свій час",розповів представник Міністерства України у справах ветеранів у Запорізькій області Тимур Книш.

Едуард Дадінський, представник «Національного Корпусу» в Мелітополі
Едуард Дадінський, представник «Національного Корпусу» в Мелітополі.

"Тільки дізналися, і дуже шкодуємо. Тому що ми б навідувалися частіше, адже дуже цікаво поспілкуватися, це — людина-історія. І наші предки були героями, і ми прийшли їх вшанувати", — зазначив представник Національного корпусу в Мелітополі Едуард Дадінський.

Ветеран охоче фотографувався з гостями, а вони бажали йому міцного здоров’я та довголіття. 7-го травня дідусеві виповниться 92 роки.

На початок