Зранку 17 вересня у Сумах влаштували акцію протесту. Близько 40 людей перекрили вулицю Чорновола та вимагали припинити там рух вантажівок, повідомив кореспондент Суспільного, який був на місці події.
На протест вийшли мешканці навколишніх будинків. За їхніми словами, через рух вантажних машин руйнується їхнє житло.
Олена Сендецька мешкає в будинку на Чорновола, повз який проїжджають фури. Через вібрацію, говорить жінка, виникають тріщини в стінах. "25 березня проїхала фура, не знаю, мабуть 60 тон точно, затрясся будинок так, що впав телевізор і тріснуло вікно, я дорогі вікна ставила", - каже жінка.
Юрій Лисянський живе по сусідству, показує тріщини на своєму будинку. Говорить: був змушений зробити в кімнатах стяжки. "Проблеми у нас виникли, коли запустили увесь вантажний транспорт через нашу вулицю. У нас цілодобовий землетрус, ні відпочити. Стяжки стоять для того, щоб будинок не розсунувся з-за цієї тряски", - каже він.

Протестувальники назвали акцію попереджувальною.
Директор департаменту інфраструктури Олександр Журба, говорить, що схему об’їзду цим маршрутом узгоджено. "Коли виникло питання аварійного мосту (мова про Білопільський міст — ред.), була координаційна рада з безпеки руху, ми ці питання розглянули, поліція запропонувала цей варіант, його затвердили".

За двадцять хвилин від початку акції, до протестувальників приїхав міський голова Олександр Лисенко. Він сказав, що в Сумах поки немає об’їзної дороги з заходу від міста, тому фури їхали саме сюди.
"На жаль, так географічно склалося, що у них асфальтні заводи – це Степанівка, проспект Курський. Вони там завантажуються і їм треба рухатися через все місто, щоб побудувати дорогу на Харків, на Київ. З 20-го числа напрямок буде згідно з планом, який розроблений: патрульна поліція з нашим департаментом інфраструктури – об’їзд міста по безпечних дорогах", - сказав Лисенко.

Згідно з цією схемою, з понеділка вантажівки, що їдуть в місто від Києва в напрямку Білопілля і Конотопа, і в зворотному напрямку, вагою понад 18 тон, мають об’їжджати місто через Старе Село, Верхню Сироватку, по Харківській та Героїв Крут. Ініціаторка акції Олена Сендецька говорить, що вже 3,5 роки пише колективні звернення до мерії.
"256 підписів і люди дзвонили іще, а я вже передала документи. З вулиць: Чорновола, Виговського, Степаненківська, Юрія Липи, проїзд Білоусівський, Люблінська, Гулака-Артемовського, Металургів. Ці всі мешканці підписалися, в них теж руйнування, вони несуть збитки кожного дня", — розповіла жінка.
Учасники акції перекрили рух транспорту на 5 хвилин. Якщо в понеділок вантажівки продовжать рух по Чорновола, обіцяють перекрити дорогу знову.
Що відомо
- Рух вантажівок по вулиці Чорновола мерія організувала три роки тому, коли міст по Білопільському шосе через річку Сумку був визнаний аварійним. Ремонт переправи планували почати спочатку у 2019, році за 5 млн грн, потім — у 2021 році, за 7 млн грн, але роботи так і не розпочалися. Відповідати на питання щодо строків ремонту мосту директор департаменту інфрастуруктури Олександр Журба не став, попросив написати письмовий запит.
Читайте нас у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber