В одній зі шкіл Сумщини стався спалах гострої кишкової інфекції

В одній зі шкіл Сумщини стався спалах гострої кишкової інфекції

Доповнено

У попівській школі Конотопського району Сумської області стався спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію. Про це повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області.

За медичною допомогою звернулася 31 людина. Це — 26 дітей та 5 працівників закладу. Ступінь перебігу захворювання — легкий. Хворі перебувають на амбулаторному лікуванні. З 17 вересня навчання в школі проходить в дистанційному режимі.

За словами начальниці управління державного нагляду головного управління Держпродспоживслужби області Валентини Тищенко, серед дітей 19 – їли у шкільній їдальні.

“Серед основних симптомів — це одноразове блювання, біль у животі, температури немає ні в кого наразі. Відпрацьовується не факт харчового отруєння, а поки що — гостра кишкова інфекція, можливо, вірусної етіології, бо діагноз “гостра кишкова інфекція” стоїть під питанням, ГРВІ — під питанням і коронавірус не виключаємо, зважаючи на ситуацію в країні і про те, що серед клінічних проявів, які викликаються новим штамом “Дельта” присутні симптоми з боку шлунково-кишкового тракту", — зазначила вона.

Держпродпоживслужба відідбрала проби продуктів та води на дослідження. А персонал перевірять на кишкову групу інфекцій та патогенний стафілокок. Попередній результат буде відомий 18 вересня. Також в усіх, хто має симптоми, взяли аналіз на коронавірус.

За словами заступниці директора Сумського обласного центру контролю і профілактики хвороб Галини Христенко, швидкі тести на COVID-19, які пройшли 33 вихованці та працівники школи, показали негативні результати. Наразі в центрі проводять ПЛР-дослідження відібраних зразків.

"Інформацію про симптоми я почала отримувати 14 вересня. 15 вересня у школі була відсутня значна кількість дітей. Як мені повідомили, частина — за сімейними обставинами, частина — захворіла на ГРВІ, частина — мала симптоми отруєння", — розповіла у коментарі Суспільному директорка школи Ірина Забіяка.

За її словами, симптоматика проявлялася у нічний або вечірній час з 14 на 15 вересня.

"Чекаємо з'ясування обставин. Два дні, у п'ятницю та понеділок, ми перебуваємо на дистанційному навчанні", — зазначила вона.

Загалом, за її словами, у школі навчається 209 дітей.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок