Добровільне декларування. Як просувається кампанія на Сумщині

Добровільне декларування. Як просувається кампанія на Сумщині

Добровільне декларування. Як просувається кампанія на Сумщині
Суспільне Миколаїв

З початку кампанії одноразового добровільного декларування такою можливістю на Сумщині скористалася одна людина. Про це під час брифінгу 16 вересня розповів заступник начальника управління Державної податкової служби області Олексій Мазуренко.

Стартувала кампанія 1 вересня. Вона передбачає добровільне декларування майна та грошей, які були отримані раніше, але з них не були сплачені податки, зазначив він.

"Ця можливість дає у майбутньому гарантії громадянам, що податкова служба в жодному випадку ніколи не прийде і не запитає про походження цього майна. Мова йде в першу чергу про доходи, з яких можливо не були сплачені податки або інформація про сплату таких податків відсутня, і громадяни не можуть довести або підтвердити, що такі доходи були здобуті та оподатковані", — сказав Мазуренко.

Після подання електронної декларації людина має сплатити фіксовану ставку податку – 5% під час декларування майна, яке розташоване в Україні та валюти, яка розміщена на рахунках в українських банках. 9% доведеться сплатити за майно та валютні цінності, розміщені за кордоном. За декларування облігацій державного займу власник має сплатити 2,5% від їхньої вартості.

Більше інформації про кампанію добровільного декларування можна знайти на сайті Державної податкової служби. Триватиме добровільне декларування протягом року.

Що відомо

  • 2 березня Верховна рада підтримала включення до порядку денного чотирьох законопроєктів про податкову амністію, ініційованих Зеленським.
  • Зеленський запропонував дати змогу громадянам з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 подати так звану "одноразову добровільну декларацію". Заповнити її людина зможе онлайн (особисто) або через нотаріуса. Сплатити податок потрібно буде протягом 10 днів з моменту подання декларації.
  • Документи передбачають зміни до Податкового, Бюджетного, Кримінального та інших кодексів, а також до валютного законодавства. Нині текстів законопроєктів на сайті ще Ради немає.
  • Зазвичай до податкових амністій вдаються країни з низькою податковою дисципліною чи країни, що розвиваються. Інколи це відбувається після економічних потрясінь чи криз, коли метою є швидке поповнення бюджету. За останні роки податкову амністію проводили Аргентина, Індонезія, Індія, Казахстан, Грузія та Росія.
  • Директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський заявив, що ініційовані президентом Володимиром Зеленським законопроєкти про податкову амністію дозволять не подавати декларацію про доходи при бажанні інвестувати суму до 400 тисяч гривень і дозволять бізнесу декларувати чисті кошти задля внутрішніх інвестицій.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди