"Подивимось, побачимо". Які кадрові ротації в уряді чекають на українців восени

"Подивимось, побачимо". Які кадрові ротації в уряді чекають на українців восени

"Подивимось, побачимо". Які кадрові ротації в уряді чекають на українців восени
УНІАН

Про кадрові перестановки в уряді серйозно заговорили минулого тижня. Інформацію підтвердили Суспільному депутати з монобільшості. Натякають одразу на кількох міністрів, хоча й не називають конкретних прізвищ. Прем’єр-міністр коментує усе стисло. Хто і коли може покинути міністерські кабінети читайте у матеріалі Суспільного.

Тему кадрових перестановок в уряді підняв депутат від "Слуги народу" Олег Дунда. Він заявив про те, що у жовтні планується відставка всього уряду разом із прем'єром Денисом Шмигалем, утім деяких міністрів залишать на своїх місцях. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія ж повідомив, що Верховна рада планує відправити у відставку трьох-чотирьох міністрів. А спікер Ради Разумков заявив, що цієї осені низка міністрів можуть піти у відставку за власним бажанням, а частина очільників відомств можуть покинути Кабмін у "добровільно-примусовому форматі".

Що каже голова уряду

На пресконференції на питання Суспільного про те, чи можуть міністерка соціальної політики Марина Лазебна, міністр оборони Андрій Таран та перший віцепрем'єр Олег Уруський позбутися своїх крісел, Денис Шмигаль відповів максимально коротко і неконкретно: “Давайте подивимося і побачимо".

"Осінь починається, сезон (політичний - ред.) У мене претензій до Кабміну сьогодні немає. Уряд працює, а далі — давайте побачимо...Помилки можуть бути, і їх необхідно виправляти. Претензій, щоб зараз розказувати про щось, в мене немає такої інформації", — додав Шмигаль.

Що кажуть міністри й депутати

Утім, народні депутати від партії "Слуга народу" припускають, що зміни у складі уряду таки відбудуться. "У яких міністерствах можуть бути перестановки? Я знаю про Міноборони, — розповів Суспільному голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко. — У нас були питання до Міністерства соціальної політики теж".

Загалом, Корнієнко поділився, що позбавити посад можуть очільників трьох чи чотирьох міністерств. Але, хто може зайняти ці посади замість нинішніх міністрів і коли варто чекати ротацій — не каже.

"Кадрові питання на розгляді у Раді можуть бути в кінці вересня, а може бути на початку жовтня", — ділиться нардеп.

Його однопартієць, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що говорити про кадрові зміни в уряді не хочуть.

“Не питайте мене про кадри, я вас прошу", — заявив Арахамія і додав, що розповідати про перестановки в уряді не може, бо тоді підлеглі "перестануть слухатися міністра ще до його звільнення".

Не під запис депутати в Раді розповідають, що до міністра оборони Тарана "є питання". Начебто він "не зумів налагодити співпрацю із профільним комітетом у Верховній раді, та провалив, зокрема оборонне замовлення".

Міністр фінансів Сергій Марченко переконаний, що кадрові ротації його не торкнуться.

"Я не коментую будь-які зміни в уряді, це мене не стосується", — заявив він Суспільному.

Небагатослівний на цю тему і його колега по Кабміну міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. От що він відповів на те ж питання: “Щодо інших — це питання не до мене.”

Але офрекорд депутати з монобільшості та з інших фракцій кажуть: наступного пленарного тижня на порядку денному Ради можуть з'явитися кадрові питання.

За два роки влади Володимира Зеленського країна встигла змінити двох прем'єрів. А в уряді Дениса Шмигаля з весни минулого року, коли його призначили прем'єром, замінили уже сімох міністрів і віцепрем'єрів. Це кожен третій член уряду Шмигаля.

Голова комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що у кадрових змінах немає нічого поганого, адже так можна підібрати професійніших фахівців. Але коли ці зміни відбуваються часто — втрачається ефективність роботи відомств.

“Не може бути ефективна одна управлінська ланка, в разі, коли постійно відбуваються ротації міністрів. Або, коли за 3-4 місяці ми бачимо три зміни міністрів охорони здоров'я — цілком природно, що апарат, система працювати не буде", — каже Кошель.

Для того, аби звільнити того чи іншого міністра, Рада має отримати прохання про відставку від самого міністра, чи від прем'єра. А потім прийняти, чи не прийняти відставку. Поки жодних звернень у парламенті не реєстрували.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок