Новозеландська партія маорі хоче змінити офіційну назву країни

Новозеландська партія маорі хоче змінити офіційну назву країни

Новозеландська партія маорі хоче змінити офіційну назву країни
Прапор Нової Зеландії. Фото: Associated Press

У Новій Зеландії партія корінного народу маорі запустила петицію, яка пропонує змінити офіційну назву країни на "Аотеароа, Те Рео Маорі".

"Аотеароа - це ім’я, яке об’єднає нашу країну, а не поділить її", — зазначив голова маорійської партії Равірі Вайтіті, наголосивши, що "Нова Зеландія — це голандська назва. Навіть Голландія змінила назву на Нідерланди".

Петиція також закликає уряд "визначити та офіційно відновити оригінальні назви Те Рео Маорі для всіх міст та місцевості по всій країні" протягом наступних п'яти років, завершивши цей процес до 2026 року, передає The Guardian.

Своєю чергою прем'єр-міністрка Джасінда Ардерн вже заявляла про свою підтримку використання назви Аотеароа.

"Незалежно від того, змінюємо ми це чи ні в законі, я не думаю, що це змінює той факт, що новозеландці все частіше використовуватимуть назву "Аотеароа", — відзначила вона.

Партія маорі Te Pāti Māori також заявляє, що "нав'язування колоніальної програми в системі освіти" призвело до масової втрати мови серед представників народу: за останні 90 років рівень володіння нею зменшився з 90% до 20%.

"Обов’язок Корони — зробити все можливе, щоб відновити статус нашої мови. Це означає, що вона повинна бути доступна у найбільш очевидних місцях: у наших телевізорах, на наших радіостанціях, на дорожніх знаках, картах та офіційній рекламі, а також у нашій системі освіти", — наголошують політики.

Що відомо

  • У найбільшому місті Нової Зеландії Окленді вперше за шість місяців підтвердили коронавірус в однієї людини. Через це 17 серпня прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн оголосила новий локдаун на всій території країни.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок