Тестування вчителів на антитіла до COVID у Харкові: за три дні перевірили до 20 людей

Тестування вчителів на антитіла до COVID у Харкові: за три дні перевірили до 20 людей

Уточнено
Тестування вчителів на антитіла до COVID у Харкові: за три дні перевірили до 20 людей
Суспільне Харків

У Харкові триває безплатне тестування вчителів на антитіла до коронавірусу. За три дні з початку кампанії протестували понад тридцять вчителів.

Протестували 17 людей, 13 вересня розказала Суспільному лікарка-імунолог Інституту мікробіології та імунології імені Мечникова Тетяна Давидова.

Дослідження — ініціатива Інституту.

"З наукової точки зору нас цікавлять невакциновані, бо для нас важливо, як довго та на якому рівні тримаються антитіла. Пацієнти можуть і не знати, що вони хворіли, чи перехворіти в легкій формі", — каже Тетяна Давидова.

"Потрібно зрозуміти, як буде правильно сформувати тактику, особливо в таких місцях, як школи, щоб на цій ланці могли захистити населення", — додає науковиця.

Перед тестуванням вчителю запропонують пройти анкетування. Перевірити планують 1800 людей, каже Давидова.

"Важлива умова — приходити натщесерце. Результати — за 2-3 дні. Якщо імунітету немає, будемо рекомендувати вакцинацію, адже ось-ось почнеться нова хвиля, а сезонна захворюваність та великі колективи спрощують розповсюдження хвороби", — каже лікарка.

"Якщо рівень антитіл достатній, щеплення можна робити, однак, можна його відтермінувати, через місяць-два зробити новий аналіз, щоб зрозуміти, чи потрібна буде вакцинація", — сказала Тетяна Давидова.

Здати аналіз можна у лабораторному центрі на Пушкінській, 14 з понеділка по суботу з 8:00 до 12:00.

Що відомо

  • Про ініціативу щодо перевірки вчителів на антитіла до коронавірусної хвороби 8 вересня повідомили у Харківській міській раді.
  • За інформацією офіційного сайту з вакцинальної кампанії в Україні, надійних даних про те, скільки триває імунітет після перенесеного СOVID-19, немає. Трапляються випадки повторного інфікування. Водночас не фіксують випадків, коли вакцинація зашкодила людям, котрі перехворіли на COVID-19. Хоча Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) радить відкласти імунізацію на шість місяців від часу перебігу COVID-19 через можливий брак вакцин в Україні, люди, які перехворіли, все одно можуть щепитися, але не раніше 28 днів з дати перших симптомів або отримання позитивного результату ПЛР-тесту.
  • Майже 50% освітян Харківщини отримали першу дозу вакцини проти COVID-19.
  • За інформацією Міносвіти, з вересня в разі оголошення в областях України "жовтої" та "помаранчевої" карантинної зони в очній формі працюватимуть лише ті школи, де кількість вакцинованих вчителів перевищує 80%.

Вибір редакції

На початок