Учені назвали найефективнішу вакцину проти штаму "Дельта"

Учені назвали найефективнішу вакцину проти штаму "Дельта"

Учені назвали найефективнішу вакцину проти штаму "Дельта"
AP

За даними дослідження вчених Інституту Регенштрайфа, найбільш ефективною вакциною проти штаму коронавірусу "Дельта" є препарат Moderna.

Водночас дослідники зазначили, що Pfizer та Johnson & Johnson також є ефективними проти цього штаму.

"Вакцини залишаються високоефективними у запобіганні госпіталізації та потраплянню до відділень невідкладної допомоги навіть за наявності нового штаму", — наголосив провідний автор дослідження, віцепрезидент Інституту Регенштрайфа з даних та аналітики Шон Гренніс.

Так, згідно з результатами дослідження ефективність препарату Moderna проти шпиталізації під час захворювання склала 95%, Pfizer – 80%, Johnson & Johnson – 60%. У запобіганні потраплянню до відділень невідкладної допомоги Moderna була ефективною на 92%, Pfizer – на 77%, Johnson & Johnson – на 65%.

Однак, автора зазначили, що ефективність усіх трьох препаратів нижча у випадку людей, старших за 75 років.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров’я закликала утриматися від проведення ревакцинації з огляду на окремі країни, які не можуть отримати достатню кількість доз вакцини від COVID-19.
  • Органи охорони здоров’я Південної Кореї підтвердили перші три випадки зараження штамом коронавірусу "Мю".
  • Всесвітня організація охорони здоров’я допустила, що до грудня від коронавірусу можуть померти ще 236 тисяч людей, якщо темпи вакцинації не збільшаться.
  • Штам коронавірусу типу "Дельта", який уперше виявили на території Індії, зафіксували щонайменше у 170 країнах і територіях. Найбільш поширеним залишається варіант "Альфа".
  • Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ закликали країни Європи не закривати школи під час запровадження карантинних заходів для боротьби з пандемією COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок