Мінцифри повторно перевірить тендери на купівлю ноутбуків для вчителів через спробу розкрадання

Мінцифри повторно перевірить тендери на купівлю ноутбуків для вчителів через спробу розкрадання

Мінцифри повторно перевірить тендери на купівлю ноутбуків для вчителів через спробу розкрадання
Глава Мінцифри Михайло Федоров. Фото: УНІАН

Міністерство цифрової трансформації вирішило перевірити тендери на купівлю ноутбуків для вчителів через спробу розкрадання 300 мільйонів гривень на держпрограмі.

"Ми отримали інформацію про наміри окремих осіб організувати протиправну схему при реалізації державної урядової програми "Ноутбук кожному вчителю". Окремі особи хотіли забезпечити протиправну змову учасників ІТ-ринку — підприємств, які імпортують і займаються постачанням такого роду комп'ютерної техніки — та заявляли при цьому, що вони нібито уповноважені на це Міністерство цифрової трансформації", — повідомив під час пресконференції тимчасовий виконувач обов'язків начальника департаменту кібербезпеки Служби безпеки Ілля Вітюк.

За його словами, правоохоронці встановили осіб, які провели перемовини з учасниками ІТ-ринку та домовились з ними про завищення цін на понад 30%. Оскільки державна субвенція становить мільярд гривень, то організатори могли викрасти 300 мільйонів гривень.

"Попередньо усі регіони країни хотіли поділити між собою. Заздалегідь було відомо, де хто виграє в якому регіоні. Тобто було легко домовитись, всі регіони знали хто скільки отримає", — розповів Вітюк.

Він заявив, що наразі правоохоронці закликали усіх учасників процесу розподілу державної субвенції відмовитися від незаконних практик, які можуть призвести до кримінальної відповідальності: від 7 до 12 років позбавлення волі.

"Сьогодні всі договори будуть переглянути Міністерством цифрової трансформації, а процес закупівель буде під особистим контролем міністра цифрової трансформації та міністра освіти", — наголосив представник СБУ.

У липні стало відомо, що Кабінет міністрів виділить 980 мільйонів гривень субвенції на купівлю ноутбуків для понад 60 тисяч вчителів по всій Україні. Субвенція передбачала:

  • ноутбуки хорошої якості, вимоги до якої прописані в наказі МОН;
  • з урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тисяч гривень планувалося закупити понад 60 тисяч ноутбуків;
  • закупити ноутбуки на 24 області та Київ.

Читайте також

СБУ викрила багатомільйонну корупційну схему в Укрзалізниці

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок