"Несвоєчасне цвітіння": у парку на Черкащині розквітнув бузок

"Несвоєчасне цвітіння": у парку на Черкащині розквітнув бузок

"Несвоєчасне цвітіння": у парку на Черкащині розквітнув бузок
фото Тетяни Сухенко

У парку Корсунь-Шевченківського заповідника розквітнув бузок. Про це повідомила черкащанка Тетяна Сухенко.

"Бузок квітне. Купаємось. Засмагаємо. Ну такий вересень, непередбачуваний, уміє здивувати!", — написала Тетяна у фейсбуці.

Такі випадки несвоєчасного цвітіння останнім часом почастішали, розповів у коментарі Суспільному еколог Олександр Спрягайло.

"Випадки несвоєчасного цвітіння рослин відомі дослідникам уже давно. Проте останнім часом це явище фіксується все частіше для багатьох видів рослин. Повторне цвітіння можна розглядати як певний збій генетичної програми рослини. Його причиною можуть бути низка стресових факторів – складні метеорологічні умови вегетаційного сезону (засуха, нехарактерні перепади температур), нашестя шкідника (як у випадку з мінуючою каштановою міллю), вплив забрудників тощо. У більшості випадків таке явище не завдає суттєвої шкоди рослині, проте у випадку масового зацвітання може виснажувати її та погіршувати її готовність до зими", — пояснив еколог.

Що відомо

За словами начальника обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, станом на 12 вересня теплу, суху та маловітряну погоду на Черкащині формує антициклон. Однак вересень 2021 року розпочався з аномального холоду. Вранці 6-го вересня, метеостанції Сміли зафіксували заморозок на поверхні ґрунту інтенсивністю -1º морозу, а метеостанція Золотоноші зафіксувала мороз на рівні - 3º та на поверхні ґрунту -1º. Це найбільш ранні заморозки на Черкащині за останні 30 років спостережень".

Читайте також

Вибір редакції

На початок