Шостий фестиваль "ІнклюзіON" у Харкові: які заходи в програмі

Шостий фестиваль "ІнклюзіON" у Харкові: які заходи в програмі

Шостий фестиваль "ІнклюзіON" у Харкові: які заходи в програмі
facebook.com/Inclusion.Fest.Kharkiv

У Харкові вшосте розпочався щорічний фестиваль "ІнклюзіON-Пазл", у фокусі якого проблеми людей з інвалідністю. Триватиме фестиваль до 30 вересня.

Тема цьогорічного "ІнклюзіON" — пазл, тому назву фестивалю розширили, розказала в ефірі "Українського радіо Харків" координаторка проєктів Харківської обласної фундації "Громадська альтернатива" Олена Зіненко.

"Це метафора. Пазл — найпростіша головоломка, яка є у світі, і ми хочемо сказати, що інклюзія — це також певною мірою головоломка, але не така складна, як здається. Фестивалем хочемо показати, що збираємо інклюзію як пазл. Акцент нашого "збирання пазлу" буде на перформативності, театральних подіях, а також на освітній частині, в якій ми поділимося рішеннями та досвідом, обговоримо їх", — сказала Олена Зіненко.

"Цього року ми сфокусовані на потребах і запитах батьків дітей з інвалідністю, батьків з інвалідністю. Цього року ми будемо говорити про потреби у розвитку дитини, у тому числі й професійному, про можливості подальшого самостійного проживання, про те, що батьки потребують особистого усамітнення, про фінансову грамотність. Деякі відповіді ми дамо у збірці, яку ми представимо у рамках фестивалю", — розказала Олена.

У програмі фестивалю цього року понад 10 заходів: театральні вистави, обговорення питання інклюзії й мистецтва, інклюзії й інформаційної доступності, безбар'єрності у міському просторі, тренінг з фінансової грамотності для батьків дітей з інвалідністю, майстеркласи. З детальною програмою можна ознайомитися за посиланням.

Що відомо

  • Темою фестивалю "ІнклюзіON" у Харкові у 2020 році була "Жінка: культура, бізнес, активізм".

Вибір редакції

На початок