Двоє волинян-праведників отримуватимуть довічні стипендії

Двоє волинян-праведників отримуватимуть довічні стипендії

Двоє волинян-праведників отримуватимуть довічні стипендії
Суспільне Волинь

Уряд призначив довічні стипендії 26-и українцям, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни. Серед них є двоє волинян.

Про це йдеться у постанові уряду № 935 від 8 вересня. Стипендію отримуватиме Ваврисевич Марія Макарівна. Жінка має звання "Праведник народів світу". Довічні виплати також були призначені Масло Петру Івановичу. Він має звання "Праведник України".

Обоє волинян – 1935-го року народження. Як йдеться у пояснювальній записці до постанови уряду, довічну стипендію волиняни отримуватимуть у розмірі трьох прожиткових мінімумівУ 2021 році прожитковий мінімум для осіб непрацездатного віку становить 1934 грн..

Читайте також: "Волинянка за порятунок єврейської дівчинки номінована на "Праведника народів світу"

Довідково: зі слів старшого наукового співробітника Національного музею історії України у Другій світовій війні Віталія Горобця, праведник народів світу — це офіційне звання, яке надає держава Ізраїль. Є спеціальна процедура, формальні ознаки, затверджений порядок його присвоєння. Після здобуття Незалежності України Всеукраїнська єврейська рада надавала звання праведника України — це приблизно 3 тисячі нагороджених, половину з них визнали праведниками народів світу.

На початок