Рада попередньо схвалила виробництво біометану

Рада попередньо схвалила виробництво біометану

Рада попередньо схвалила виробництво біометану
УНІАН

Верховна рада підтримала у першому читанні зміни до закону "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану.

Документ визначає поняття "біометану, механізм верифікації його походження та запроваджує гарантії виробникам, а також передбачає створення Національного реєстру біометану. Гарантії будуть надаватися тим виробникам, які щомісячно вноситимуть до реєстру запис про обсяг біометану, що поданий ним до газотранспортної або газорозподільної системи. Порядок ведення Нацреєстру затверджуватиме Кабінет міністрів.

"Зміни передбачають визначення терміну "біометан", що наразі відсутній у Законі України "Про альтернативні види палива", а також встановлення законодавчих основ для створення і функціонування реєстру біометану", — зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту №5464.

Як відзначається, згідно з дослідженнями Біоенергетичної асоціації економічний потенціал виробництва біогазу/біометану в Україні з використанням технології зброджування оцінювався в 2018 в 6,8 млрд м3 метану, а у 2050 році потенціал виробництва може зрости до 17 млрд м3. При цьому газотранспортна система країни пов'язана з міжнародною, що потенційно забезпечує можливість фізичної або віртуальної доставки біометану та інших відновлюваних газів до Західної Європи.

"Використання біометану як моторного палива є надасть можливість сільськогосподарським виробникам отримати джерело енергії за рахунок відходів та вторинних продуктів власного виробництва", — зазначено у документі.

Читайте також

Чи здатні Україна та Польща похитнути монополію "Газпрому". Пояснює експерт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок