Росія створює проблеми у сфері контролю зброї масового знищення – Столтенберг

Росія створює проблеми у сфері контролю зброї масового знищення – Столтенберг

Росія створює проблеми у сфері контролю зброї масового знищення – Столтенберг
Facebook

Дії російського керівництва становлять серйозну проблему у сфері роззброєння та нерозповсюдження зброї масового знищення.

Як повідомляється на сайті Північноатлантичного Альянсу, про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час віртуального виступу на щорічній конференції НАТО з контролю над озброєнням, із роззброєння та нерозповсюдження зброї масового знищення, що відбулася у Копенгагені.

Зокрема, Столтенберг звернув увагу на те, що поведінка Росії підриває глобальну світову безпеку.

"Ми маємо чітко розуміти завдання, які стоять перед нами. Росія продовжує ігнорувати і порушувати правила, що підриває ключові договори у сфері безпеці. Росія модернізує свій потенціал подвійного призначення і ядерний потенціал, включно із міжконтинентальними балістичними ракетами", – зазначив він.

Також Столтенберг звернув увагу на те, що Росія прийняла на озброєння гіперзвукову зброю, а також випробувала нову балістичну ракету повітряного базування та крилату ракету з ядерною установкою.

Окрім того, Столтенберг висловив занепокоєння з приводу розширення ядерного потенціалу Китаю.

"Китай будує велику кількість ракетних шахт, які можуть значно збільшити його ядерний потенціал. Все це відбувається без будь-яких обмежень і за повної відсутності прозорості", – наголосив посадовець.

Генсек НАТО звернув увагу на й інші держави, які грубо ігнорують чи порушують глобальні правила у сфері безпеки, зокрема Північну Корею та Іран.

Що відомо

  • Раніше у проєкті нової стратегії кібербезпеки Японія заявила, що Росія, КНДР та Китай становлять загрозу для країни.
  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вважає, що Північна Корея могла перезапустити реактор у комплексі Йонбен, що, ймовірно, може виробляти плутоній для ядерної зброї.
  • У МАГАТЕ повідомили, що Іран розпочав процес збагачення металевого урану, який може стати основою для розробки ядерної зброї.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок