У Запоріжжі восьмикласник на уроці пережив клінічну смерть, його госпіталізували у важкому стані

У Запоріжжі восьмикласник на уроці пережив клінічну смерть, його госпіталізували у важкому стані

У Запоріжжі восьмикласник на уроці пережив клінічну смерть, його госпіталізували у важкому стані
Фото з сайту гімназії №8, Запоріжжя

14-річному восьмикласнику 3 вересня стало зле під час уроку, а потім зупинилося серце. Сталося це у запорізькій гімназії № 8. Першочергову реанімацію до приїзду «швидкої» допомоги здійснювали медсестра гімназії та інженер з охорони праці Артур Науменко.

Про це Артур Науменко телефоном повідомив кореспондентам Суспільного Запоріжжя.

"Це був урок історії, при цьому не було жодних фізичних навантажень, він не був на фізкультурі. Після початку уроку я, разом із заступником директора з господарської частини, заходив саме до цього класу – були питання з охорони праці, закріпити шафи. І у класі все було нормально, розпочався урок. Після цього я спустився до медсестри, в цей час прибігли діти з цього класу й сказали, що однокласнику погано. Це було в 11-15/11-20. Ми з медсестрою одразу прибігли".

За словами Артура Науменка, одразу зреагувала вчителька Олена Хижня.

"Коли учень сказав, що йому погано, вона відправила його до лікаря, але він, піднявшись, почав падати. Вона його підтримала, підняла голову, бо він впав на стілець, голова звисала. Він не реагував на сигнали, не розмовляв. Я переніс його з-за парти на рівну поверхню, став міряти пульс. Медсестра намагалася виміряти тиск. Дала йому нашатир, почав реагувати. Прийшла директорка школи, почали перевіряти дихання і в цей момент пропав пульс. Ми почали непрямий масаж серця".

Далі директорка викликала "швидку", до приїзду пульс у хлопчика відновили. Медики зробили дитині кардіограму та викликали реанімобіль. Далі хлопчика шпиталізували до обласної клінічної дитячої лікарні, сказав Артур Науменко.

За його словами, у дитини раніше були проблеми зі здоров’ям. Аби з’ясувати нинішній стан, кореспонденти Суспільного Запоріжжя зателефонували до головного лікаря медзакладу Юрія Борзенка. Він повідомив, що дитина у реанімації в край важкому стані. Після цього та інших схожих випадків із запорізькими учнями заступниця голови облдержадміністрації Злата Некрасова анонсувала створення робочої групи, з медиками у складі.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок