Новий етап: як відбуватиметься навчання у п'ятому класі "Нової української школи"

Новий етап: як відбуватиметься навчання у п'ятому класі "Нової української школи"

Новий етап: як відбуватиметься навчання у п'ятому класі "Нової української школи"
Фото: Суспільне Черкаси

Два класи черкаської гімназії №9, які розпочали навчання за програмою "Нової української школи" у 2017 році, перейшли до нового етапу, розповів Суспільному заступник директора закладу Олександр Валовенко. Гімназія взяла участь у пілотному проєкті, що розпочався чотири роки тому.

За словами начальника управління освіти облдержадміністрації Валерія Данилевського, п'ять років тому в області взяли участь у пілотному проєкті "Нова Українська школа" вісім класів. Нині школярі перейшли у п'ятий клас.

нова українська школа че
Фото: Суспільне Черкаси

Учителька Наталія Черненко має тридцять років стажу. Розповіла, що завдання "Нової української школи" стали для неї викликом:

"Це виклик, чи зможу я працювати у такій школі. Звичайно, вчитель повинен розвиватися, він не повинен стояти на місці. Освіта також. Тому працювати у такому класі я готувалася давно. Я хочу стати для своїх дітей наставником, я хочу втілювати педагогіку партнерства", — зауважила вчителька.

Учні у класі, відповідно до основ програми "НУШ", сидять за трьома партами по шестеро осіб. Завдяки такому способу, каже Станіслав Кушнір, кожен здатен почути думку інших:

"Це для того, щоб стати розумнішим. Якщо я це ніколи не чув, і, наприклад, хтось це сказав, то я це вже знаю".

Подобається працювати у команді, і мати змогу запитати одне одного про невідоме, п’ятикласниці Софії Цяпуті.

нова українська школа че
Фото: Суспільне Черкаси

Протягом літа готувалася навчати дітей за новим етапом програми "Нова українська школа" класна керівниця п’ятикласників Маргарита Ратушна:

"Майже весь попередній навчальний рік нас готували, згадували про різні нові методики з якими нам доведеться застосовувати, також влітку ми проходили семінари, вебінари, курси".

У 2017-му доводилося після уроків щодня вчитися до восьмої вечора, розповіла вчителька початкових класів Анеля Тарноруцька:

"Перший виклик був у тому, що було все сире, не було ні підручників, ні програми, підготовка була, але мінімальна, бо треба було перекреслити абсолютно все, що вчитель знав, і почати працювати по-новому".

Програма "Нова українська школа" дає більше можливості для творчості:

"Я пропрацювала чотири роки у пілотному класі, якби мені сказали перейди до старої програми, я вже не зможу", — зауважила вчителька.

нова українська школа че
Фото: Суспільне Черкаси

Учні п’ятого класу не отримуватимуть оцінок пів року, поки у них триватиме адаптаційний період, зауважив заступник директора гімназії Олександр Валовенко:

"Всі діти, які були у молодшій школі, були з першою вчителькою, яка ними опікувалася. Тут вони у нових умовах, змінюють вчителів. Результат ми побачимо лише по завершенню. Діти прийшли високо вмотивовані до навчання, колеги, які працювали у класах, говорять, що їм подобається, як діти працюють на уроці, які вони мають знання"

П'ять років тому вісім класів в області навчалося у пілотному проєкт "Нова Українська школа", розповів начальник управління освіти облдержадміністрації Валерій Данилевський. Нині всі перші класи області навчаються за програмою "НУШ":

"НУШ – це нова філософія в освіті, це зовсім інші підходи. Це компетентність і підхід до здобуття знань. Дитина має не стільки мати велику суму знань, настільки вона повинна знати, де можна здобути ці знання, яким чином і як можна застосувати здобуті знання на практиці. Всі 100% педагогічних працівників, які працюють в НУШ, змушені педагогічну кваліфікацію підвищити до вимог «Нової української школи»"

За словами Валерія Данилевського, ефективність "Нової української школи" можна буде відстежити, коли нинішні п’ятикласники навчатимуться у 8-9 класах.

Авторка Ірина Філенко

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди