Хасиди прибувають в Україну на свято Рош га-Шана. Що вони кажуть і скількох не пустили

Хасиди прибувають в Україну на свято Рош га-Шана. Що вони кажуть і скількох не пустили

Хасиди прибувають в Україну на свято Рош га-Шана. Що вони кажуть і скількох не пустили
Associated Press

Хасиди-паломники вранці 2 вересня почали прибувати в Україну до аеропортів "Бориспіль" та "Київ". Вони прямують на святкування юдейського свята Рош га-Шана до Умані (Черкащина).

Більшість із них приїздять не вперше. Деякі розповідають, що приїжджають вже четвертий або шостий раз і подорожували іншими містами України, зокрема Києвом та Одесою.

Більшість паломників прилетіли до України з Ізраїлю, мають сертифікат вакцинації. Керівниця пресслужби контрольно-пропускного пункту "Київ" Світлана Бурда повідомила Суспільному, що термінал "B" почав працювати для оформлення хасидів з 1 вересня.

"За вчора було оформлено 10 авіарейсів, це близько 1,5 тисячі громадян. Усього Україна очікує понад 20 тисяч вірян. Серед проблемних питань, які виникають у паломників, — приліт без страхового поліса, без сертифіката повної вакцинації або вони взагалі невакциновані. Також прилітає категорія людей зі звичайними телефонами, на які не можливо встановити додаток "Вдома", — розповіла вона.

Читайте також: МОЗ роз'яснило правила в'їзду до України паломників на свято Рош га-Шана

За її словами, було кілька осіб, які прилетіли з такими телефонами і їх не могли пропустити через державний кордон, тож їх відправили зворотним рейсом. Загалом таких випадків близько 10. Крім того, у терміналі "B" є інформаційні екрани з інформацією англійською та на івриті про перетин українського кордону. Бурда підкреслила, що правила перетину кордону для хасидів не відрізняються від правил для інших іноземців.

Світлана Бурда
Світлана Бурда. Суспільне

Щоосені паломники їдуть до Умані, щоб на могилі свого духовного лідера рабі Нахмана відсвяткувати Рош га-Шана (новий рік). Він народився в місті Меджибожі (нині — Хмельницька область) у 1772 році (5532 від створення світу за єврейським календарем). Потім вів кочовий спосіб життя, бував у різних містечках України, переважно у Медведівці та Златополі, а останні вісім років життя провів у Браславі (нині — Білорусь). У 1808 році Нахман захворів на туберкульоз, оселився в Умані, де й був похований у 1810 році. Відтоді це місто стало центром поклоніння хасидів, куди вони з'їжджаються з усього світу кожного єврейського Нового року.

Цього року масове святкування юдейського нового року припадає на 6-8 вересня. Кілька тисяч хасидських паломників уже прибули до Умані заздалегідь, оскільки минулого року через посилені протиепідемічні заходи потрапити на святкування змогли не всі охочі.

Що відомо

  • В Умані з хасидів, які приїжджають в Умань на святкування Рош га-Шана, стягують туристичний збір сума якого коливається від 150 до 300 гривень за день.
  • Понад 600 працівників поліції та понад 200 військовослужбовців Національної гвардії прибули до Умані для забезпечення громадського порядку та безпеки під час святкування Рош га-Шана.
  • Поліція Київської області повідомила, що понад 120 правоохоронців забезпечують охорону публічної безпеки та порядку в аеропорту "Бориспіль" під час прильоту паломників-хасидів на територію України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок