Уряд підвищує стипендії студентам. Кому та на скільки

Уряд підвищує стипендії студентам. Кому та на скільки

Уряд підвищує стипендії студентам. Кому та на скільки
Фото: УНІАН

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує підвищити розмір стипендій для учнів закладів профтехосвіти, а також студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Про це прем’єр заявив під час засідання уряду 1 вересня.

"Сьогодні маємо рішення щодо стипендій: уряд запровадить зміни до розмірів стипендіального забезпечення учнів закладів професійної освіти, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти", – зазначив він.

Як пояснив Шмигаль, це означає, що стипендії для студентів будуть збільшені.

"В закладах профтехосвіти стипендії будуть збільшені у 2,5 раза. А студенти вишів отримають підвищення щонайменше в 1,5 раза", – зауважив політик.

Прем’єр нагадав, що останнє підвищення розміру академічних стипендій відбулось у 2017 році.

"Тому назріла нагальна необхідність підвищення соціального захисту учнівської і студентської молоді", – підсумував Шмигаль.

Станом на початок вересня 2021 року студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів, учні в академіях, університетах та інститутах за спеціалізацією "бакалавр", "магістр" і "аспірант" щомісяця отримують виплату у розмірі 1300 гривень. Студентам, які отримують підвищену стипендію, передбачено щомісячне нарахування на суму 1600 гривень.

Студенти коледжів і технікумів денної форми навчання отримують щомісячну допомогу в розмірі 980 гривень. Розмір підвищеної стипендії для них складає 1250 гривень. Студенти профтехучилищ щомісяця отримують 490 грн. Підвищеної стипендії для них не передбачено.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок