Батьки учнів домоглися збереження початкової школи у запорізькому колегіумі "Елінт"

Батьки учнів домоглися збереження початкової школи у запорізькому колегіумі "Елінт"

Батьки учнів домоглися збереження початкової школи у запорізькому колегіумі "Елінт" Фото: Суспільне Запоріжжя

Перший дзвоник пролунав 1 вересня для 62 першокласників у запорізькому колегіумі "Елінт". Тут зберегли ланку початкової освіти, про закриття якої у лютому повідомив Департамент освіти і науки Запорізької міської ради.

Мати учениці 1-А класу Дар’я Яворська каже: коли дізналася про припинення набору першокласників у "Елінті", почала звертатися до місцевої влади.

"Перші були звернення до депутатів та чиновників, було створення петицій на сайті міської ради. Це були правки про освіту. І, завдяки цим правкам, стало можливо відкриття цих перших класів. Ми сподіваємося, що це буде постійно, ми цього добивались, щоб ця школа залишилась на постійній основі", — каже Дар'я.

Всупереч реформі, запорізький колегіум зберіг ланку початкової освітиФото: Суспільне Запоріжжя

Дар'я Яворська

Як раніше повідомляло Суспільне, акцію протесту ініціативна група батьків влаштувала біля Запорізької міської ради 26 травня, у передостанній день навчального року.

"Був прийнятий законопроєкт 4629, в якому говориться про те, що, як виняток, наші школи мають право набирати перші класи. Але це вирішує засновник, тобто засновник у нас на сьогодні це Запорізька міська рада. І вона зробила такий виняток, як набір до перших класів", — розповідає Альона Камаєва, голова ініціативної групи батьків колегіуму "Елінт" м. Запоріжжя.

Всупереч реформі, запорізький колегіум зберіг ланку початкової освітиФото: Суспільне Запоріжжя

Альона Камаєва

Директорка колегіуму "Елінт" Олена Зайковська каже: цьогоріч набрали два перших класи.

"У нас є база хороша для початкової школи. Звичайно, наповнена школа, я маю в перспективі, що вона буде зменшувати кількість учнів. У нас стабільний колектив, тому нам не складно готуватися, всі люблять свою школу. Ми отримали в цьому році за державною субвенцією СТЕМ-кабінет - це добре, один на місто Запоріжжя. Там дуже цікаве обладнання, для кабінетів інформатики. Відкрили додатковий кабінет хімії, фізики", — каже вона.

Всупереч реформі, запорізький колегіум зберіг ланку початкової освітиФото: Суспільне Запоріжжя

Олена Зайковська

Раніше Суспільне повідомляло, що у зв’язку з реформуванням, про припинення набору до початкових, чи старших класів, оголосили у 6 запорізьких навчальних закладах. Окрім колегіуму "Елінт", це Класичний та 99 ліцей, гімназія № 6, школи № 40 та 52.

За коментарем щодо нинішньої ситуації у цих закладах кореспонденти Суспільного Запоріжжя звернулися до директора Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслава Романчука, він пообіцяв надати відповідь згодом.

Читайте також: Трансформація шкіл у Запоріжжі: емоції батьків та пояснення експерта

Що відомо

  • За Законом про середню освіту, ухваленим 28 вересня 2017 року, протягом 5 років українські школи переформатують на три типи: початкові – для 1-4-х, гімназії для 5-9-х та профільні ліцеї для 10-12-х класів. Цей процес викликав неоднозначне ставлення в учнів, батьків та керівників навчальних закладів Запоріжжя.
  • 26 травня під стінами Запорізької міськради батьки учнів запорізького колегіуму "Елінт" організували акцію протесту через реформування навчального закладу з наданням статусу ліцею.
  • 15 липня Верховна рада прийняла законопроєкт 4629-1 згідно з яким рішення про утворення ліцеїв тепер можуть приймати місцеві органи територіальних громад, засновники закладів, які "спроможні забезпечити функціонування ліцею відповідно до вимог законодавства". 6 серпня законопроєкт підписав президент.
  • 8 серпня на площі Фестивальній група батьків, чиї діти навчаються у гімназії № 6, Класичному та 99-му ліцеях, колегіумі "Елінт", спеціалізованій школі № 40 та школі № 52, влаштувала свято для дітей. У такий спосіб організатори заходу намагалися привернути увагу влади до проблем, пов'язаних з реформуванням їхніх освітніх закладів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди