Суд Одеси відправив лідера "Традиції і порядку" Богдана Ходаковського під домашній арешт

Суд Одеси відправив лідера "Традиції і порядку" Богдана Ходаковського під домашній арешт

Суд Одеси відправив лідера "Традиції і порядку" Богдана Ходаковського під домашній арешт
Суспільне Одеса

Лідера та засновника організації "Традиція і порядок" Богдана Ходаковського, якого підозрюють у хуліганстві під час Мирного маршу ЛГБТ-спільноти в Одесі, відправили під нічний домашній арешт. Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

За версією прокуратури, Ходаковський брав участь у хуліганських діях на вулиці Дерибасівська та чинив опір поліцейським і нацгвардійцям. Йому, як і більшості затриманим, інкримінують порушення ч. 3 ст. 296Хуліганство з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов'язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії. Кримінального кодексу України.

Крім того, на думку прокуратури, лідер "Традиції і порядку" може переховуватися від слідства та впливати на свідків. Також він вже фігурував у іншій справі за цією ж статтею. З огляду на це сторона обвинувачення просила для Богдана Ходаковського цілодобовий домашній арешт.

Сторона захисту заявила, що слідчі не змогли довести підозру, а ризиків щодо впливу на свідків та переховування насправді немає. Адвокати Ходаковського наполягали на нічному домашньому арешті для свого клієнта.

Після нарадчої кімнати суддя Приморського районного суду Дмитро Осіік відправив лідера організації "Традиція і порядок" під нічний домашній арешт.

Очільника "Традиції і порядку" Богдана Ходаковського відправили
Богдан Ходаковський разом із представниками "Традиції і порядку" під час Мирної ходи ЛГБТ-спільноти. Фото: Суспільне Одеса

Загалом 30 серпня в Приморському районному суді обирали запобіжні заходи для 14-х затриманих. Керівника одеського осередку руху Іллю Попкова відправили під цілодобовий домашній арешт, тоді як прокуратура вимагала відправити його до СІЗО на два місяці.

Що відомо

  • 28 серпня в Одесі відбулася Мирна хода представників ЛГБТ-спільноти. Водночас біля будівлі Одеської міськради зібралися противники Прайду, серед яких – представники організації "Традиція і порядок".
  • Згодом між поліцією, нацгвардійцями та противниками ходи сталися сутички із розпиленням сльозогінного газу. У пресслужбі поліції повідомили про травмування майже 30 правоохоронців. Частину нападників затримали.
  • 29 серпня в поліції повідомили про затримання 61 людини, серед яких 12 підлітків. Щодо 15 протестантів відкрили кримінальну справу.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок