Архів Волині оцифрував 19 кримінальних справ репресованих

Архів Волині оцифрував 19 кримінальних справ репресованих

Архів Волині оцифрував 19 кримінальних справ репресованих Архів Волині

В архіві Волинської області оприлюднили ще 19 архівних кримінальних справ несудових органів 1944-1955 років із фонду КДБ.

Історичні документи виклали у рубриці "Електронний архів" на офіційному сайті.

Архівні справи в цілому мають 1 362 аркуші.

Як розповіла Суспільному начальниця відділу Волинського архіву Любов Коць, попередньо до цих документів був обмежений доступ.

"У 2015 році було ухвалено комплекс декомунізаційних законів, один із яких – Закон про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Цей закон остаточно закріпив те, що документи визначених органів є абсолютно відкритими", – повідомляла Любов Коць.

Усього волинські науковці вже опрацювали та оприлюднили 421 архівну кримінальну справу.

Що відомо

  • Торік державний архів Волинської області оцифрував 257 справ українських націоналістів із фонду КДБ. Це – кримінальні справи тих, хто був реабілітований.
  • У липні та серпні цього року в архіві Волинської області оприлюднили оцифровані кримінальні справи несудових органів репресованих.
  • Влітку в держархів Волині передали на зберігання 2 098 особистих документів дисидента, політв’язня та публіциста Миколи Коца. Документи зберігатимуться у фонді архіву за усним заповітом волинянина.
  • У червні 2021-го у волинському архіві оприлюднили документи на пергаменті. У колекції вісім документів різних розмірів, написаних латиною та польською. Зберігають їх у спеціальних умовах, за відповідної температури та вологості, окремо від паперового архіву.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди