У Луцьку відбулася мистецька година «Лесині листи»

У Луцьку відбулася мистецька година «Лесині листи»

У Луцьку відбулася мистецька година «Лесині листи» UA.Волинь

У Палаці культури Луцька відбулася мистецька година «Лесині листи». Діти і дорослі читали листи і поезію Лесі Українки. Зголосилися продемонструвати вміння вихованці дитячої студії «Бешкетники», розповів суспільному її керівник Вадим Хаїнський.

Листи і поезія Лесі Українки сьогодні звучали в Палаці культури Луцька. Мистецьку годину «Лесині листи» підготували вихованці дитячої студії «Бешкетник». 9-ти річна Єва Радченко розповідає: кожен із учасників сам обирав твір Лесі, який хотів прочитати.

У Луцьку відбулася мистецька година «Лесині листи»UA.Волинь

У Луцьку відбулася мистецька година «Лесині листи»

Читала листи Лесі Українки Єва Радченкои: "Лист про те, як Леся пише своїй бабусі про те, що їм перед празником прислали подарунки. От це ілюстрація – як розгорнеш, вийде вазон, а тут – грала на фортепіано, але припинила через руку, писала цей лист перед тим, як їй зробили операцію я побачила Лесю різною – спочатку сумна, потім стає веселою".

Сукні тієї епохи, свічки і Лесине слово. До мистецької години діти готувалися декілька днів, каже Яна Нестерова. Робили листівки, підбирали одяг. Дівчинка читатиме лист до бабусі, вивчила його напам'ять.

Читала листи Лесі Українки Яна Нестерова: "Важко було вивчити напам'ять? так, це потрібно було вкласти багато сил, мені допомагала бабуся, вона допомогла зробити лист, підібрала плаття, все зробила, щоб я гарно виступила

Лист Лесі Українки до мами для себе обрала Зоряна Яросевич.

Читала листи Лесі Українки Зоряна Яросевич: "Мені один сподобався, той, що у мене, цей лист про ягоди. Леся вона управляла усією резиденцією з ягід, там були малина, полуниця, смородина як розказуєш цей лист, смакуєш ним, хочеш пригадати літо".

Разом із дітьми вірші читали їх батьки. Таким чином розділили їх захоплення театральним мистецтвом, каже Ольга Цибень.

Читала листи Лесі Українки Ольга Цибень: "Взагалі про Лесю багато написано, якщо заглибитися в її мистецтво, там дуже глибоко. Говорити, що щось нове відкрила не можна, але ще раз побачила, що вона багатогранна і філософська".

У Луцьку відбулася мистецька година «Лесині листи»UA.Волинь

У Луцьку відбулася мистецька година «Лесині листи»

Епістолярна спадщина Лесі Українки нараховує сім з половиною сотень листів, каже організатор мистецької години Вадим Хаїнський. Невелика частина з них сьогодні прозвучала у Луцьку.

Організатор мистецької години Вадим Хаїнський: "Діти, певно, навіть не уявляють, що тоді не було телефону, його тільки винайшли, не було Інтернету, за допомогою листів спілкувалися, це ж щоденник Лесі Українки, по сучасному, блог ведуть люди, а Леся листи писала, і це для нас таке надбання і дуже цікаво читати, досліджувати Лесю Українку по новому завдяки листам".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди