Люди з інвалідністю створили новий мурал у Сумах

Люди з інвалідністю створили новий мурал у Сумах

Люди з інвалідністю створили новий мурал у Сумах

У Сумах актори театру для людей з інвалідністю "Ми є" на початку серпня створили новий мурал. Настінний малюнок з’явився у подвір’ї будинку у провулку 9 Травня.

Дев'ять людей працювали над цим стінописом три дні. Роман Тисячник розповідає про свою участь в проєкті: "На цьому муралі зображений лев зі змією – це якби химера. Фіолетова стіна – це така собі темна частина, а далі йде світла сторона. Погане якось не дуже хочеться згадувати. Краще думати про хороше".

Настінний малюнок має назву "Химери. Ми є". Таку ж назву має остання виставу театру. Зображення на малюнку метафоричні, говорить координаторка проєкту Ганна Губенко, їх вигадали самі актори.

" химерності кожен бачить своє. Іноді це страх, іноді це якась стигма, упередження, а інколи це не розуміння того, що відбувається. І на цьому муралі кожен з акторів цей символ, метафору намалював. Це такий образ, ці кольори й ці образи, вони іноді незрозумілі, страшні, але все ж таки сподівання на те, що ми станемо зрозумілими", - розповіла вона.

Люди з інвалідністю створили новий мурал у Сумах

Мурал з’явився у дворику на перетині вулиці Соборної та провулку 9 Травня, де театр "Ми Є" планує проводити перформанси.

"Ми шукали інклюзивне місце в місті Суми, але ми його не змогли знайти. Потім подумали, що таке місце, де інклюзивна група збирається для репетицій, де вони дуже часто тут бувають, і у цьому дворику використовують також місця для постанов. Тобто залишити його таким символічним, і залишити цей мурал тут", - розповіла Ганна Губенко.

Гроші на цей проєкт збирали за допомогою платформи “Спільнокошт”. На реалізацію ідеї отримали 47 тисяч гривень. Ці гроші, крім настінного малюнку, учасники інклюзивного театру витратять також на виставу про непорозуміння та самотність.

Люди з інвалідністю створили новий мурал у Сумах

Художня керівниця театру "Ми Є" та режисерка проєкту Тетяна Нянькіна розповіла, що почала працювати з людьми з інвалідністю, бо зрозуміла, що їм не вистачає соціалізації.

"У всіх є проблеми, і якісь там проблеми зі здоров’ям, якісь депресії, то не потрібно відвертатися одне від одного, чи якісь там кордони ставити між ними. Мої актори раніше не дуже сміливо це проговорювали, якось це замовчували, що люди можуть відвернутися від людей з інвалідністю, хтось більш жорсткий може і пальцем тикнути, і засміятися. Тут у фільмі нашому виставі ми це прямо проговорили", - розповіла вона.

Люди з інвалідністю створили новий мурал у Сумах

Презентувати фільм-виставу, за словами Тетяни Нянькіної, планують 4 вересня, на День міста. Поки ж людям навколо розповідають про свої потреби малюнками.

Люди з інвалідністю створили новий мурал у Сумах

Участю у проєкті актори намагалися розповісти, що вони такі самі люди, як і інші, сказав один з акторів, Олексій Якущенко.

"Нас часто жаліють, часто якесь таке співчуття: от він такий нещасний, от йому там треба допомогти. Інколи треба допомогти, я не заперечую цьому, але жаліти нащо?

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди