У РФ заочно засудили ексміністра оборони України. Він відповів

У РФ заочно засудили ексміністра оборони України. Він відповів

У РФ заочно засудили ексміністра оборони України. Він відповів
. Grytsenko.Anatoliy

Суд у Москві заочно засудив ексміністра оборони України та лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка до шести років колонії "за заклики до терактів в Росії".

Прокурор просив для Гриценка 9 років колонії й заборони на чотири роки після звільнення розміщувати звернення та інші матеріали в інтернеті, повідомляє ТАСС.

Зрештою Московський суд засудив Гриценка до шести років колонії і позбавлення на три роки права обіймати посади в органах державної влади і місцевого самоврядування.

Що відомо:

  • 12 квітня 2019 року суд у Москві заочно арештував Гриценка. Також Росія стверджує, що оголосила Гриценка у міжнародний розшук.
  • Його звинуватили у "публічних закликах до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації з використанням засобів масової інформації" (ч. 2 ст. 205.2 КК РФ).
  • За версією обвинувачення, у 2014 році Гриценко в ефірі "1+1" виступив з публічним закликом до терористичної діяльності на території РФ. Він начебто закликав підривати поїзди. Другий епізод пов’язаний з виступом Гриценка в ефірі телеканалу "112 Україна" у липні 2017 року. В СК РФ стверджують, що тоді Гриценко закликав до здійснення терористичної діяльності на території Москви і Таганрога. 
На початок