Ветеран АТО з Черкас проводить екскурсії Дніпром для дітей з інвалідністю

Ветеран АТО з Черкас проводить екскурсії Дніпром для дітей з інвалідністю

Ветеран АТО з Черкас проводить екскурсії Дніпром для дітей з інвалідністю
Суспільне Черкаси

Черкаський ветеран АТО Сергій Прядка проводить екскурсії човном по Дніпру для дітей з інвалідністю. Розповів, що робить це, щоб допомогти дітям соціально адаптуватися.

Сергій Прядка вважає, що підтримувати дітей з інвалідністю у такий спосіб, важливо, адже для них розважальних та творчих заходів у місті бракує:

"Оскільки я сам маю інвалідність, хочу теж таких дітей підтримати, розумію на скільки їм це важливо. Я знаю як це сидіти вдома місяцями, коли ти на візку. Оскільки вільне пересування містом недоступне для людей з інвалідністю, то вихід на пляж — це вже подія, а покататись Дніпром — ще й незабутні емоції. Коли діти щасливі йдуть після екскурсії — я, напевно, більше за них радію".

Екскурсії на Дніпрі для дітей з інвалідністю проводить ветеран АТО з Черкас
Дарія Даведенко та Сергій Прядка перед екскурсією. Фото Людмили Даведенко

Рік тому (у 2020-му) Сергій Прядка заснував вітрильну школу для черкаських дітей. За його словами, нині у школі навчається до пів сотні дітей, проте охочих значно більше.

Читайте також: Під вітрилами: черкаський ветеран АТО відкрив вітрильну школу

"Наразі немає можливостей взяти на навчання всіх охочих, та я над цим працюю. У школі зараз маємо 21 човен, у мене мрія мати 100. До школи ми залучили тренера, який допомагає дітям вже з восьми років самим бути на воді. Моя ціль — долучитись до олімпійського братерства, у нас великий потенціал".

"У мене ціль — зробити вітрильний спорт доступним для всіх".

Окрім навчання юних спортсменів, у школі чоловік допомагає дітям з інвалідністю — все заради їхньої соціальної адаптації:

"Як матимемо у школі територію біля Дніпра, хочу обладнати її так, щоб вільно могли пересуватись і люди з інвалідністю. Коли проводжу прогулянки Дніпром дітям з особливими потребами, здорові діти, бачачи їх, вже інакше відносяться — проявляють більше спілкування, підтримують".

Екскурсії на Дніпрі для дітей з інвалідністю проводить ветеран АТО з Черкас
Суспільне Черкаси

Екскурсію чоловік влаштував для Дарії Даведенко. За її словами, поїздки трохи боялась, оскільки такого досвіду на воді ще не було, а плавати дівчина ще не вміє:

"Трохи переживала, оскільки мали плавати на глибині та й не знала, яким човном кататимуся — це був сюрприз. Але, попри емоції, на екскурсію прийшла, бо я точно впевнена, що мені сподобається. Раніше я каталась на теплоході, але ж це не порівняти з човном".

Читайте також: Готується до "Ігор нескорених". Ветеран АТО Сергій Прядка

Мати дівчини Людмила Даведенко розповіла, що заходи для дітей з інвалідністю стараються не пропускати, адже в місті їх бракує:

"Діти з інвалідністю нікому не потрібні. Маємо потребу не стільки в грошах, скільки у якихось заходах для них, увазі. Діти із задоволенням сходили б чи то в кіно, чи на концерт, та й сюди на пляж не кожен зможе прийти, оскільки місто не обладнане елементарними речами, навіть не в кожному будинку, де проживають візочники, є пандус. А про місто в цілому — то й подумати страшно. Вони багато де хотіли б сходити. Я рада, що моя дитина отримала ці емоції".

Сергій Прядка додав, що така прогулянка — не остання, адже у місті знає багатьох дітей, яким би подарував такі враження.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок