На кордоні завернули групу пропагандистів РФ, які їхали читати лекції. Хто вони

На кордоні завернули групу пропагандистів РФ, які їхали читати лекції. Хто вони

Ексклюзивно
На кордоні завернули групу пропагандистів РФ, які їхали читати лекції. Хто вони
.

Співробітники Держприкордонслужби 20 лютого не пропустили в Україну трьох громадян Росії, які співпрацювали з російськими політичними силами та їхали читати лекції про журналістику.

Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби.

Зазначається, що 20 лютого на кордоні виявили громадянина Росії 1985 року народження, який прилетів із Мінська для проведення тренінгів.

"Під час прикордонного контролю охоронці кордону встановили, що прибулий лектор співпрацює з політичними силами РФ і балотувався від партії Жириновського в московську думу, а також є фахівцем в питаннях інформаційної та кібервійни", — йдеться у повідомленні відомства.

У ДПСУ зазначили, що лекції на цю тему він читав в окупованому Криму в так званому молодіжно-патріотичному таборі "Донузлав-2015".

"Тоді організатори — всеросійська організація "Боевое братство" — високо оцінили роботу тренера та нагородили його медаллю "Участник шествия "Бессмертный полк", — розповіли у прикордонній службі.

Його повернули зворотним рейсом зі штампом в паспорті "Заборона в’їзду" на 3 роки.

На кордоні завернули групу пропагандистів РФ, які їхали в Україну з лекціями для ЗМІ

Також повідомляється, що рейсом із Мінська прилетів росіянин 1986 року народження, який теж мав читати лекції про просування контенту в соціальних мережах.

"У біографії цього "SMM-тренера" також знайшли факт незаконного відвідування окупованого Криму. Вердикт — рейс на Мінськ та заборона в’їзду в Україну на 3 роки", — зазначили у ДПСУ.

Крім них у Жулянах завернули і росіянку 1980 року народження, яка теж прямувала на зазначений захід, але не змогла підтвердити мету своєї поїздки, тож їй не дозволили перетнути кордон.

Прикордонники встановили, що жінка обіймає посаду в забороненому в Україні інтернет-ресурсі.

За даними джерел Суспільного, йдеться про Дмитра Сидорина, Андрія Фрольченкова та Катерину Дементьєву. Вони їхали на захід "Свободная. Курс журналистики и PR" Школи підприємництва та комунікацій.

На кордоні завернули групу пропагандистів РФ, які їхали в Україну з лекціями для ЗМІ

Сидорин — засновник російського агентства з управління репутацією Sidorin Lab. Також він є автором книги "Як управляти репутацією в інтернеті".

Фрольченков — керівник SMM в російському агентстві "Танукі", а Дементьєва працює в "Яндексі".

Власник школи, на захід якої їхали російські "лектори", Дмитро Раімов заявив, що вони все одно проведуть свої тренінги.

"Мені не пустили кілька лекторів в Україну. Сидорина і Фрольченкова. При тому, що їздили до нас з 2014 року", — написав він у Facebook.

За словами Раімова, всі заявлені лектори, які не змогли приїхати у Київ, проведуть онлайн-ефіри після курсу.

"Так у студентів буде не 28 занять, а ще більше! На наш онлайн-курс це не вплине ніяк. Ми несемо світло знань у темряві. А темніше за все, як ви знаєте, перед світанком", — написав він.

Що відомо:

Раніше прикордонники не пустили в Україну і заборонили в'їзд від 3 до 10 років трьом російським артистам і блогерці.

На початок