Дубілет: Бізнесу можна не зберігати два типи паперів

Дубілет: Бізнесу можна не зберігати два типи паперів

Дубілет: Бізнесу можна не зберігати два типи паперів
. Кабінет міністрів України

Бізнесменам, у яких є торгові точки, не обов'язково зберігати чеки POS-терміналів та Z-звіти з касового апарата.

Про це повідомив міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

За його словами, він виявив це, коли побачив, як працівниці спортзалу "старанно клеять якісь папірці у журнал" після закриття каси. Виявилося, що щовечора у журнали вклеюють два типи документів — чеки POS-терміналів і Z-звіти з касового апарата.

"Ми опитали багато бухгалтерів і продавців та виявили, що ці чеки (POS-терміналів — ред.) у себе зберігають практично всі торгові точки. Вважається, що вони можуть знадобитися при податкових перевірках. Ми звернулися в НБУ, податкову службу та міністерство фінансів. Скрізь нам відповіли, що зберігати чеки не потрібно", — пояснив він.

Другий тип документів, які зберігають магазини, це Z-звіти. Для цього бізнес часто веде Книги обліку розрахункових операцій (КОРО). За словами Дубілета, такі звіти потрібно зберігати, якщо зламався касовий апарат, але ви все одно хочете провести операцію.

"Тому, дорогі бізнесмени, закликаю дати розпорядження по своєму бізнесу перестати зберігати всі ці папірці і, в разі можливості, скасувати реєстрацію КОРО", — резюмував міністр Кабміну.

На початок