"У нас достатньо проблем з Південною Кореєю". Трамп не згоден з результатами Оскару

"У нас достатньо проблем з Південною Кореєю". Трамп не згоден з результатами Оскару

"У нас достатньо проблем з Південною Кореєю". Трамп не згоден з результатами Оскару
.

Президент США Дональд Трамп у своїй промові на мітингу в штаті Колорадо обурився врученням статуетки "Оскар" за найкращий фільм корейській стрічці "Паразити".

Як пише BBC, Трамп назвав "Паразити" похмурою південнокорейською комедією про класову боротьбу і нерівність. Саме це, на його думку, і хотіли показати на міжнародному рівні з англійськими субтитрами. Також він поцікавився: "Що, чорт забирай, це було?"

"У нас достатньо проблем з Південною Кореєю у сфері торгівлі, а вони дають їм нагороду за найкращий фільм року? Це нормально? Таке взагалі траплялося раніше?" — спитав Трамп.

Президент США зажадав повернення фільмів у стилі екранізації "Віднесених вітром" 1939 року з Вів'єн Лі та Кларком Гейблом у головних ролях. Тоді ця стрічка встановила рекорд для Оскара, однак зазнала критики за расистські стереотипи і ностальгію за рабством.

Відповідаючи на критику Трампа, компанія-виробник "Паразитів" Неон написала у Twitter: "Зрозуміло, він не вміє читати".

Крім того, американський президент обурився отриманням нагороди Бредом Піттом і його промовою.

"Спочатку ми маємо фільм із Південної Кореї, а потім нагороду отримує Бред Пітт. Ніколи не фанатів від нього. Він вийшов на сцену та корчив мудреця", — сказав Трамп.

На церемонії вручення Оскару Бред Пітт у негативному контексті згадав колишнього радника Трампа з нацбезпеки Джона Болтона і те, що його не заслухали в Сенаті у справі про імпічмент Трампа. На думку актора, Болтон міг дати важливі свідчення.

Що відомо:

  • Золоту статуетку в категорії "Найкращий фільм 2019 року" отримала південнокорейська кінострічка "Паразити".
  • Вперше в історії кінопремії "Оскар" головний приз отримав фільм іноземною мовою. Його автор Пон Джун Хо також був визнаний найкращим режисером року.
  • Глядачі Оскара-2020 уважно слідкували не лише за церемонією нагородження, а й за тим, як поводились гості та номінанти — і ділилися враженнями у соцмережах.
На початок