Четверо волинських гірників, які травмувалися в аварії на шахті, досі не повернулися до роботи

Четверо волинських гірників, які травмувалися в аварії на шахті, досі не повернулися до роботи

Ексклюзивно
Четверо волинських гірників, які травмувалися в аварії на шахті, досі не повернулися до роботи
Суспільне Волинь

Четверо з п'яти волинських гірників, які 4 квітня квітні травмувалися в аварії з кліттю на шахті №9, досі не повернулися до роботи і проходять амбулаторне лікування. Про це суспільному розповів лікар-хірург Нововолинської центральної міської лікарні Тарас Родзь.

Один з травмованих повернутися у професію більше не зможе.

Лікар розповів: після госпіталізації усі травмовані були прооперовані, дехто переніс кілька оперативних втручань. Нині четверо гірників лікуються вдома. "Один з них отримав важку травму з переломом стегна, з внутрішньосуглобовим переломом колінного суглобу, значними зміщенням. Він вже не зможе повернутися до своєї професії, і швидше за все, отримає інвалідність", – каже Тарас Родзь.

Читайте також: "Майже 400 волинських гірників досі на простої. Що про аварію на шахті розповіли травмовані"

Кліть, яка зірвалася у забій з шахтарями, знову працює. Декілька місяців підйомник був опечатаний.

"Ми провели наладку і ревізію підйомних установок, вони сьогодні працюють справно. Зараз визначається та чи інша вина. Хто винен: організаційно чи технічно. Але то питання комісії", – розповів Суспільному директор шахти №9 Володимир Юрків.

Зі слів керівника копальні, розслідування комісії нещасного випадку у шахті на завершальній стадії, але ще триває.

Що відомо

  • 4 квітня, орієнтовно о 20:00 на шахті №9 кабіна ліфту, який спускав гірників під землю, на великій швидкості опустилася на забій. Внаслідок аварії ушпиталили дев'ятьох гірників, чотирьох після огляду відпустили на амбулаторне лікування.
  • Після аварії одну з двох клітей, яка опускає гірників під землю, – опечатали. Інша – справна, але шахтарі в копальню не спускаються. На час слідства на шахті призупинили видобувати вугілля.
  • Станом на 10 серпня Нововолинська шахта №9 досі на простої. З 29 липня на копальні через борги відімкнули електроенергію. 600 гірників чотири місяці не отримують заробітну плату.
На початок