Перейменування вулиці Північнокільцева: в Запоріжжі завершилися громадські обговорення. Що далі

Перейменування вулиці Північнокільцева: в Запоріжжі завершилися громадські обговорення. Що далі

Перейменування вулиці Північнокільцева: в Запоріжжі завершилися громадські обговорення. Що далі Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі завершилися громадські обговорення щодо перейменування вулиці Північнокільцевої на вулицю імені Степана Кравчуна - колишнього керівника Запорізького автомобілебудівного заводу. Офіційно результати громадських обговорень оприлюднять на сайті Запорізької міськради.

Громадські обговорення, які оголосила Комунарська районна адміністрація, тривали протягом місяця – з 5 липня по 5 серпня. Про попередні журналістам Суспільного Запоріжжя розповіли спостерігачі засідання в райадміністрації робочої групи з підрахунку голосів.

Спостерігачка за підрахунком голосів та учасниця ініціативної групи проти перейменування вулиці Північнокільцевої Катерина Шевченко каже: загалом надійшло 4650 голосів.

Перейменування вулиці

Катерина Шевченко

"1728 виключили з них за те, що вони не відповідають вимогам. Наприклад, там було тільки ім’я та прізвище, а не було адреси. Підрахували й виявили, що “за” — 1807 голосів, “проти” — 989 і утрималися — 116. Однак, нам сказали, що ті, хто були “проти” — це індивідуальні голоси. Тобто, жителі району надавали свої голоси: чи самі приносили, чи ті, що ми зібрали підписи. А от з тих, що “за”, там нам сказали, що 342 було індивідуальних, а інші — це протоколи зібрані юридичними особами".

Перейменування вулиціfacebook.com/rozhdestvenskaia

Засідання робочої групи

Ці юридичні особи зареєстровані в Запоріжжі, їхні співробітники не обов’язково можуть бути жителями саме Комунарського району, пояснила Катерина Шевченко. Втім, загалом члени ініціативної групи проти перейменування вулиці Північнокільцевої, як спостерігачі, не виявили порушень у підрахунку голосів під час засідання робочої групи в районній адміністрації.

Перейменування вулиціСуспільне Запоріжжя

Олександр Кузьмін

"По завершенню процесу голосування ця документація буде узагальнена та передана до міської топонімічної комісії. На розширеній нараді комісії буде ухвалене рішення про те, чи передавати це питання на розгляд сесії міськради, аби ухвалити надалі рішення щодо перейменування вулиці імені Степана Івановича Кравчуна", каже голова райадміністрації по Комунарському району та член топонімічної комісії Олександр Кузьмін.

Як пояснює член ініціативної групи проти перейменування, журналіст Олександр Чубукін, це лише перший етап перейменування.

Перейменування вулиціСуспільне Запоріжжя

Олександр Чубукін

"Наразі на сайті міської ради в сервісі електронних петицій зареєстрована петиція й проходить збір підписів проти перейменування. Наразі зібрано половину від необхідного. Необхідний мінімум — 750. Буде потім розгляд на комісії міській з топоніміки. І потім, відповідно, вже рішення депутатів міської ради".

Перейменування вулиціСуспільне Запоріжжя

Жителі Комунарського району, яких опитали журналісти Суспільного, до перейменування вулиці з Північнокільцевої на Степана Кравчуна ставляться по-різному.

"Категорично «ні». На будинку є дошка. Там, де він жив. І достатньо. Північнокільцева, Бузкова, Вишнева — ні до чого не зобов’язують. І директорів там було на «Комунарі» багато…. Є на будинку на Малиновського (Європейська) табличка. Ми його пам’ятаємо. Усе. Для чого це потрібно робити?", каже жителька Комунарського району Ірина.

"Я не можу однозначно відповісти на це запитання. Це — шанована людина. Дійсно, це величина в нашому місті. Але, з іншого боку, Північнокільцева вулиця була від самого початку. Тут, коли ще степ був, я таким бігав, маленьким. Вона була побудова й одразу ж названа Північнокільцева. Тому у мене подвійне ставлення до цього", каже мешканець Комунарського району, який відмовився називати своє ім'я.

Керівник Запорізького обласної спілки промисловців та підприємців "Потенціал" Олександр Головко каже, що вони стали одними з ініціаторів перейменування вулиці: "Якщо на цю людину подивитися просто як на особистість, котра прожила певний проміжок життя, це людина, котра цю історію робила, вона її робила в цьому місті, в автопромі, він її робив у нашій країні".

Петиція проти перейменування вул. Північнокільцевої станом на сьогодні зібрала 445 голосів. До завершення збору підписів залишилось 34 дні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди