"Намагаємося навчити дитину шукати цей образ". У Дніпрі люди з аутизмом малюють під "живу" музику

"Намагаємося навчити дитину шукати цей образ". У Дніпрі люди з аутизмом малюють під "живу" музику

"Намагаємося навчити дитину шукати цей образ". У Дніпрі люди з аутизмом малюють під "живу" музику
Суспільне Дніпро

У Дніпрі вперше реалізовують інклюзивно-художній проєкт для дітей та молоді з аутизмом. На чотирьох локаціях міста учасники проєкту малюють під “живу” музику. Разом з ними працюють психологи та арттерапевти.

Дніпрянка Вікторія Різніченко та її донька Валерія долучилися до художнього проєкту для дітей та молоді з аутизмом. Вікторія каже: малювання допомагає її дитині в комунікації.

“Ми дуже раді, що існують такі проєкти й люди, які намагаються хоч якось просувати рух та розвиток дітей та людей з особливими потребами. Моя донька, в принципі, за рахунок малювання почала жити нормально. Вона не може говорити, тому в більшості випадків вона малює. І малювання для нас є першим кроком в життя та світ”, - говорить жінка.

Інклюзивно-художній проєкт привертає увагу до людей з аутизмом, а також допомагає їм відкритися суспільству, говорить одна з координаторок заходу Вікторія Рудольф.

“Ми намагаємося навчити дитину шукати цей образ в собі, шукати цей образ десь поряд, у візуальних образах, в музиці, яка звучить в цьому органному залі”, - каже кураторка проєкту та викладачка живопису.

З дітьми працюють арттерапевти та викладачі художнього мистецтва, які допомагають учасникам проявити свої таланти. На локації в Будинку органної та камерної музики до малювання долучилися учасники віком від 9 до 30 років.

“Недарма кажуть, що музика - це живопис для вух, а картини - це музика для очей. І зараз усе це поєднується”, - каже художник-викладач Валерій Назаров.

Проєкт триватиме до 17 серпня. Долучитися можуть всі охочі.

Далі роботи учасників представлять на Всеукраїнській виставці робіт художників з аутизмом.

Читайте також

  • У київському метро проведуть виставку про стереотипи щодо аутизму
  • "Все – можливо": діти з інвалідністю піднялися на Говерлу та встановили національний рекорд

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок