Перемогли на чемпіонаті світу та готуються до нових змагань: історія вінницьких єдиноборців

. Фото - Володимир Соляр

До Всеукраїнського турніру зі змішаних єдиноборств, який пройде наприкінці серпня у Львові, готуються спортсмени з Вінниччини. А ось з 28 липня по 2 серпня у столиці Болгарії, Софії, проходив чемпіонат світу, звідки наші спортсмени привезли 6 медалей: золоту, дві срібних та три бронзових.

Про це Суспільному розповів керівник обласної федерації змішаних єдиноборств Володимир Соляр.

Фото - Володимир Соляр

Загалом, з області на міжнародні змагання поїхали 9 спортсменів, які вибороли 6 медалей. Всього ж участь у чемпіонаті світу взяли майже чотириста спортсменів із 23 країн світу. Вік учасників — від 12 до 17 років.

"Збірна команда України посіла перше командне місце, і це історична перемога, адже ми обійшли 23 країни і вийшли на пʼєдестал пошани", — розповідає керівник обласної федерації змішаних єдиноборств Володимир Соляр.

Додає, у чемпіонаті світу зі змішаних єдиноборств вінничани участь беруть вдруге. 2019-го в Італії вибороли бронзові нагороди. Кілька призерів цьогорічного чемпіонату світу готуються до Всеукраїнського турніру зі змішаних єдиноборств, який пройде наприкінці серпня у Львові, каже Соляр. До повноцінних тренувань збірна області повернеться у вересні, доти — вони мають набратися сил та відновитися.

Іван Бердиш із Погребища прийшов на секцію змішаних єдиноборств, аби навчитися самообороні, а став чемпіоном світу. На міжнародних змаганнях у Болгарії виборов золото.

"У мене було 4 поєдинки. Найскладніше для мене морально було вийти на перший поєдинок, бо проти мене вийшов боєць більш ударного стилю, ударів я його боявся. Я перевів з перших секунд сутичку в бартер і закінчив поєдинок достроково — задушив. Коли я вже вийшов з рингу — підійшов до тренера, було нереальне полегшення, і я вже почав усвідомлювати, що я чемпіон світу", — розповідає Іван Бердиш.

13-ти річна Єва Буженко з Тульчина — теж призерка чемпіонату світу з ММА. У змішаних єдиноборствах, каже, 2 роки. Розповідає, спочатку цим спортом займалася сестра, яка й запропонувала спробувати.Аби привезти додому срібну медаль, каже, за місяць до змагань займалася у спортзалі щодня.

Пів життя, а це — 7 років, змішаними єдиноборствами займається хмільничанин Максим Олійник. Цьогоріч хлопець у складі збірної області потрапив на чемпіонат світу з цього виду спорту. Зі столиці Болгарії Максим привіз бронзу. Говорить, не на такий результат розраховував, втім задоволений. У боротьбі поступився суперникам з Америки та Німеччини.

Тато тренер, донька — срібна призерка чемпіонату світу. Це про 15-річну Анастасію Городівську з Хмільника. Це далеко не всі нагороди, які здобула дівчина за 9 років у цьому спорті. Розповідає, у свої 15 вдруге стала призеркою чемпіонату світу з ММА та карате.

"Я постійно приходила до тата на роботу, бачила дівчат і хотіла бути, як вони. Мені подобається сам процес тренувань, що я можу заводити нові знайомства, адреналін під час змагань", — розповідає Анастасія Городівська.

А ось Ростислав Очеретний із Тульчина не вписувався у свою вагову категорію, тому, аби взяти участь у змаганнях, мав схуднути. Для цього, каже, йому змінили раціон харчування та збільшили кількість тренувань. У фіналі чемпіонату світу за рішенням суддів поступився супернику з України, тож додому приїхав із бронзою.