У Херсоні облрада хоче об'єднати два коледжі. Викладачі та студенти установ проти

У Херсоні облрада хоче об'єднати два коледжі. Викладачі та студенти установ проти

У Херсоні облрада хоче об'єднати два коледжі. Викладачі та студенти установ проти Суспільне Херсон

Херсонська обласна рада вирішила обʼєднати фахові коледжі музичного мистецтва та культури й мистецтв через брак фінансування. Таке рішення не зрозуміле педагогам і студентам цих установ.

Директорка Херсонського фахового коледжу музичного мистецтва Олена Липа говорить, що розуміє, що коштів не вистачає. Але, продовжує жінка, не шляхом об'єднання коледжів кошти треба економити, бо обласний центр втратить вікову історію.

Лариса Карчак - викладачка Херсонського фахового коледжу музичного мистецтва. Жінка не думає, що питання саме обʼєднання є доречним, бо це не вирішить проблему. Вона додає, що у них різні цільові аудиторії та навчальні плани, тобто, це поєднання неможливе.

Таке обʼєднання, говорить Олена Липа, призведе до звільнення педагогів і фахівців.

"Ніхто не розуміє яким чином це буде відбуватися і яке буде скорочення. Те що буде скорочення безумовно буде це ми розуміємо. Скоріш за все скорочення адміністративних посад. Було два директора, буде – один, було два головних бухгалтера, буде – один", - каже Олена Липа.

У Херсоні через облрада хоче об'єднати два коледжі. Викладачі та студенти установ протиСуспільне Херсон

Чому питання підняли напередодні початку навчального року і чому зі злиттям двох коледжів депутати поспішають, викладачі не розуміють.

"Що відбувається - в цьому убачаю конспірологічний аспект. Це все відбувається під час відпустки. Студенти на канікулах. Не розуміємо, чому це питання не підняли раніше або, навпаки, коли розпочався навчальний рік. Тим паче бюджет до кінця цього року бюджет є і він не викликає занепокоєння", - говорить викладачка Наталія Голіченко.

У Херсоні через облрада хоче об'єднати два коледжі. Викладачі та студенти установ протиСуспільне Херсон

Проти об’єднання закладів і студенти. Випускниця Херсонського фахового коледжу музичного мистецтва Тетяна Чепінога каже, що від цього постраждає навчальний процес. Говорить, це не логічно, в коледжах зовсім різна музика, і що постраждає якість освіти.

Директор фахового коледжу культури і мистецтв Михайло Варгун офіційно у відпустці., але останній тиждень ходить на роботу. Каже, що ця невизначеність напружує.

"Сказали, що буде реорганізація. А обʼєднання чи не обʼєднання не знаю. Це в повітрі так висить. Хтось каже, що знищать, хтось каже, що закриють. Обʼєднують зараз все, що обʼєднується і все що не обʼєднується. Але у нас різна специфіка, є своя робота. У нас є свої освітні програми. Вони готують педагогів для музичних шкіл і для шкіл естетичного виховання, а ми готуємо працівників сфери культури – це працівники будинків культури. Нам сказано, що прийдеться скорочувати. Але це тільки у наступному році, бо в цьому році ми не зможемо. Діти здали екзамен, вони знають оцінки", - розповів Михайло Варгун.

На утримання кожного коледжу з обласного бюджету витрачають близько 22 млн. грн., а обʼєднання цих закладів допоможе зекономити, розказує голова обласної ради Олександр Самойленко.

"Якщо це не бюджетні місця, ми їх вирішуємо самі. Це ми їх утримуємо, кінцевий результат цього - це випуск студентів. Вони випускають в рік 50 студентів, а ми витрачаємо 23 млн. Ну це не доречно. Завдання на сьогодні таке. Є педагогічний колектив. Ми його не чіпаємо. Є адміністративний персонал. Їх там 50, а ми маємо їх оптимізувати. Ми зробимо 5. Буде один керівник і один заступник. Але це один штатний розпис", - розповів Олександр Самойленко.

У Херсоні через облрада хоче об'єднати два коледжі. Викладачі та студенти установ протиСуспільне Херсон

Зміни потрібні, але вирішувати треба все виважено, говорить в.о. директора Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської облдержадміністрації Ігор Мазур.

"Питання обʼєднати два училища ще не вирішено. Бо не має підрахунків. Якщо буде економія 2 – 3 млн., це не дасть великої економії. Чи буде це правильно, я не знаю. Я за реформу, бо цього потребує сучасність. Я прекрасно розумію, що це буде боляче, але це дасть можливість розвиватися цим закладам", - каже Ігор Мазур.

За словами голови облради Олександра Самойленка, обʼєднання коледжів відбудеться до початку навчального року.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди