Евакуація з Уханя: Харківський аеропорт чекає на прибуття літака. Офіційно

Евакуація з Уханя: Харківський аеропорт чекає на прибуття літака. Офіційно

Евакуація з Уханя: Харківський аеропорт чекає на прибуття літака. Офіційно

У Харківському аеропорту чергує спецтранспорт — рятувальники та швидкі.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, можливе прибуття на Харківщину літака, який учора вилетів з китайського Уханя, підтвердив голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер. Приземлитися у Харкові "Боїнгу" не дає туман.

"Харківська область, якщо прибуде борт в Харківську область, місто Харків, то Харків є транзитом. Далі людей будуть переміщувати. Поки що невідомо, це уряд координує переміщення людей", — сказав він.

"Я одразу вам хочу повідомити, що не треба сіяти паніку. Харківська область повністю готова. Відпрацьовано, всі служби тут зараз знаходяться. Ми готувалися з учорашнього дня до цього. Я, звертаючись до людей, хочу повідомити: по-перше, що всі ті люди, а їх 73 особи, які прибувають в Україну, вони є здорові. Вони пройшли перевірку спочатку китайськими лікарями, після цього наші лікарі теж їх перевірили. Ми знаємо на сьогоднішній день, що чотири особи, у яких була підозра на коронавірус, не були прийняті на борт. Вони залишилися і через деякий час, якщо коронавірус не підтвердиться, ми їх теж повернемо. Тому я прошу людей не сіяти паніку", — зазначив Кучер.

За його словами, до терміналу Харківського аеропорту евакуйовані заходити не будуть.

"Ми розуміємо всі ці побоювання, які є з цією хворобою, і через термінал люди проходити не будуть. Всі люди будуть переміщені у відповідні автобуси. Вони пройдуть ще одну перевірку. Це буде третя перевірка після китайських лікарів, після наших лікарів, які теж їх обстежили, які зараз всіх супроводжують. Ще буде перевірка нашими лікарями, які знаходяться тут. В термінал вони не заходять, вони одразу переміщуються після перевірки в автобуси і рухаються далі", — сказав Кучер.

Евакуація з Уханя: Харківський аеропорт чекає на прибуття літака
Фото Світлани Стеценко.

Евакуація з Уханя: Харківський аеропорт чекає на прибуття літака
Фото Світлани Стеценко.

Літак авіакомпанії SkyUp рейсом PQ7302, який евакуює громадян з Китаю, нині кружляє над Харківською областю. Сьогодні вранці у Харкові — низька видимість.

Оновлення 9:17: Літак з евакуйованими українцями покинув Харківщину. Прямує до Києва

На початок