Нове життя ― з нового імені. Експерт розповів, як і чому люди змінюють імена та по батькові

Нове життя ― з нового імені. Експерт розповів, як і чому люди змінюють імена та по батькові

Нове життя ― з нового імені. Експерт розповів, як і чому люди змінюють імена та по батькові
Хлопчик тримає закордонний паспорт під час акції "Пишаюсь українським паспортом" з нагоди другої річниці запровадження Євросоюзом безвізового режиму для громадян України, в Києві, 11 червня 2019 року, фото: УНІАН

З 1 січня 2021 року українці отримали право змінювати не лише ім’я чи прізвище за власним бажанням, а й по батькові. За пів року процедуру пройшли 753 людини, з якиз 135 — змінили тільки по батькові.

Як відбувається ця процедура і чому українці до неї звертаються в ефірі Українського радіо розповів керівник Деснянського відділу реєстрації актів цивільного стану Карина Мінчук.

"Загалом відсоток людей, які звертаються з цим питанням, незначний. Однак є люди, які вірять у те, що зі зміною імені можна змінити долю. Хочете ― вірте, хочете ― ні, але ми спостерігаємо, що це дійсно впливає на характер людини. За пів року загалом було зареєстровано 753 зміни імені, однак туди входять і зміна прізвища та ім’я по батькові. 135 людей серед них змінили лише ім’я по батькові", — розповіла вона.

За словами Мінчук, люди, які хотіли змінити тільки по батькові, чекали змін у законодавстві та звернулися до РАЦСів відразу після ухвалення відповідного закону.

"Переважна більшість цих громадян розповідали нам про те, що у них були недобрі відносини з батьками, тому вони не хотіли асоціювати себе з татом. Зазвичай, так відбувається, якщо трапилася трагедія у сім’ї чи дитина росла з вітчимом", — зазначила експертка.

При цьому Мінчук зазначила, що обмежень на кількість змін імені немає, як і на те, як це ім'я звучатиме. Однак, вона нагадала, що після процедури доведеться змінювати всі документи у всіх інстанціях.

"Ми завжди дивуємося, коли люди хочуть змінити ім’я на зовсім незвичне. Проте, якщо людина вирішила, то навіть здивований працівник ДРАЦС її не зупинить. Хоча бувають дуже незвичні випадки. Цьогоріч у нашому відділі був хлопець, який змінив своє ім’я на Капітан Джек Воробейович. У такому випадку ми ніяк людині не могли завадити. Також є такий руфер, який розмалював зірку, він змінив ім’я на Слава Україні", — розповіла експертка.

Щодо зміни імені чи по батькові неповнолітніх, то це можуть зробити діти з 14 до 16 років за згодою обох батьків, однак якщо між батьками спір щодо визначення дитини по батькові, то у такому разі його може визначити орган опіки чи піклування або суд. За словами Мінчук, у такому випадку розглядають участь кожного з батьків у вихованні дитини та інші фактори.

Наразі зміна імені і по батькові коштує 5 гривень 10 копійок, якщо людина захоче повторити процедуру, то заплатить 51 гривню. РАЦС розглядає такі заяви протягом трьох місяців.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок