У Кушугумській лікарні в рамках програми державно-приватного фінансування запрацювала "вторинка"

У Кушугумській лікарні в рамках програми державно-приватного фінансування запрацювала "вторинка"

У Кушугумській лікарні в рамках програми державно-приватного фінансування запрацювала "вторинка" Суспільне Запоріжжя

11 серпня у Кушугумській лікарні Запорізької області в рамках впровадження у громаді приватно-державного партнерстваДержавно-приватне партнерство – це засноване на довгостроковому договорі співробітництво між організацією публічного сектору (наприклад, органом місцевого самоврядування чи центральним органом виконавчої влади) та приватною компанією чи підприємцем щодо надання державних послуг та покращення інфраструктури. запрацювала вторинна ланка медицини.

Як розповідає голова Кушугумської селищної ради Володимир Сосуновський, лікарню почали будували у 2013 році коштом державного бюджету для надання послуг мешканцям громади та жителям навколишніх територій. У 2017 у цій споруді відкрили філіал поліклініки комунального закладу «Запорізька центральна районна лікарня». Там функціонувала первинна медицина та філія вторинної ланки медицини.

"47 мільйонів була балансова вартість приміщення і 9 мільйонів – те обладнання, яке тут є медичне. Оскільки сьогодні Центральна районна лікарня перейшла до Широківської громади, вона перестала утримувати вторинну ланку медицини. Ми постали перед фактом, що вторинну ланку треба утримувати за свій бюджет. Свій бюджет, коли ми прорахували – це 40% бюджету, ми не змогли його просто потягнути".

Читайте також: Майно Запорізької центральної районної лікарні передали на баланс Широківської громади
Відкриття вторинної ланкиСуспільне Запоріжжя

Володимир Сосуновський

"Наприкінці 2020 року, коли почав діяти закон «Про державне-приватне партнерство», це дало нам змогу укласти договори управління з товариством, створити спільне товариство (Кушугумський медичний центр - ред.), і разом в цьому товаристві взяти участь приватним партнерам", пояснює Володимир Сосуновський.

Договір з Національною службою здоров'я України центр планує укласти на початку 2022 року – зазначив Володимир Сосуновський.

Начальниця управління в Запорізькій області Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка повідомила Суспільному в етері програми "Сьогодні. Головне", що представники Кушугумського медичного центру вже зверталися до служби за консультацією:

"Вони до нас зверталися з метою проконсультувати їх, які потрібні документи для того, щоб вони могли укласти контракт з НСЗУ. Вони отримали таку консультацію. По-перше, ми їх проконсультували, вони знають, який перелік документів їм потрібно підготувати. По-друге, як тільки у нас з’являється можливість для контрактування, ми з ними на зв’язку. Перевіряємо, укладаємо контракт і працюємо".

Директорка медичного центру Ганна Солодун каже, що укласти зараз договір із Національною службою здоров’я України технічно неможливо: "Документи готові, але технічно зараз це неможливо. На останній сесії було прийнято рішення відкривати медичний центр без контракту з НСЗУ. Якби цього рішення не було прийнято, то медцентр відкрився б у 2022 році".

Відкриття вторинної ланкиСуспільне Запоріжжя

Наталія Шуліка зазначає, що після укладання договору з НСЗУ медичний центр зможе обслуговувати пацієнтів безплатно.

"Зараз поки ще не укладено контракт з НСЗУ, ми розуміємо що пацієнти будуть оплачувати за ці послуги, тому що це приватна лікарня, у них є прейскурант, у них є тарифи. Так воно буде відбуватися. Щойно лікарня отримає контракт з НСЗУ, наприклад амбулаторний пакет – те, що завжди потрібно. Якщо лікарня підписує цей пакет амбулаторний, навіть не дивлячись на те, що вона приватна, вони не мають права вже обслуговувати пацієнтів за тарифами, які у них є за ці послуги. Але це тільки після укладання договору", зазначає представниця НСЗУ.

Відкриття вторинної ланкиСуспільне Запоріжжя

В етері програми "Сьогодні. Головне" селищний голова Володимир Сосуновський назвав відкриття медичного центру без укладання договорів з НСЗУ кроком непопулярним, але необхідним: "На сьогодні – це "розігрівочна" позиція для того, щоб люди побачили, що воно буде. Первинна медицина як працювала, так і працює в цьому приміщенні, як я наголошував безкоштовно. Також у нас сьогодні вже розроблені пакети для соціальних категорій, які ми будемо дофінансовувати: інваліди першої, другої групи, учасники АТО тощо".

За його словами, на сьогодні населення Кушугумської громади нараховує 17 тисяч людей.

Читайте також: Для роботи Кушугумської лікарні залучать приватний капітал
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди