У Сумських університетах почали приймати документи на бюджет. Найпопулярніші спеціальності

У Сумських університетах почали приймати документи на бюджет. Найпопулярніші спеціальності

У Сумських університетах почали приймати документи на бюджет. Найпопулярніші спеціальності Суспільне Суми

З 28 липня вищі навчальні заклади почали приймати оригінали документів від абітурієнтів, які отримали рекомендації до зарахування на бюджет. Скільки бюджетних місць у сумських ВНЗ і кому вдалося туди потрапити – у цьому матеріалі.

СумДУ

Сумський державний університет може прийняти на навчання 2800 студентів. Цьогоріч рекомендації про зарахування на держбюджет отримали 580 вступників, тепер вони привозять до приймальної комісії оригінали документів як підтвердження свого наміру навчатися на обраній спеціальності.

Андрій Севрюк – навчатиметься за спеціальністю "Галузеве машинобудування".

"Дуже задоволений, оскільки й мама буде задоволена мною, і тато, і набагато легше мені буде навчатись. Я буду старатися, щоб ще і стипендія була", – говорить Андрій.

Ще одна майбутня студентка Софія-Анна Василенко, яка навчатиметься за спеціальністю "Філологія", впевнена, що вивчення іноземних мов – вдалий вибір.

"Без іноземних мов в нашому світі нині неможливо обійтися. Це звісно буде корисно, коли ти мандруєш, можливо, на роботу в іншу країну, чи в нашій країні теж допомагає. Я вважаю, що це справді робота майбутнього", – говорить дівчина.

За словами директора департаменту СумДУ Юрія Мерзлякова, цьогоріч найбільш популярними є IT-спеціальності. Зокрема в СумДУ "Комп’ютерні науки" та "Кібербезпека" максимально заповнені держзамовленням. Також серед популярних у вступників спеціальностей: "Стоматологія" та "Фізкультура".

"Перед вступною кампанією Міністерство освіти опублікувало суперобсяги державного замовлення, де ми побачили, що на спеціальності "Право", економічні спеціальності, спеціальності гуманітарного блоку суттєво було зменшено державне замовлення. Це вплинуло на прохідний бал на бюджет, тому на ці спеціальності в цьому році бюджетних місць буде набагато менше", – розповідає також Юрій Мерзляков.

СНАУ

У Сумських університетах почали приймати документи на бюджет. Найпопулярніші спеціальностіСуспільне Суми

У Сумському національному аграрному університеті найбільше заяв надійшло на факультет агротехнологій. Наступні за популярністю – економічні та юридичні спеціальності. Документи приймають з 29 липня.

Анна та Інна Півоваров навчатимуться за спеціальністю "Садово-паркове господарство".

"Нам дуже пощастило, що ми потрапили сюди вдвох, ми вступили на бюджет. Ми з дитинства мріяли займатися озелененням парків, робити дизайн садів, мені здається, дуже цікаво буде, нам сподобається", – говорять майбутні студентки.

За словами помічниці ректора з питань профорієнтації СНАУ Ніни Мельник, до університету подали заяви понад дві з половиною тисячі абітурієнтів, з яких 300 потрапили на бюджет.

"У цьому році на базі повної загальної середньої освіти подано більше заяв у порівнянні з минулим роком", – додає працівниця СНАУ.

СДПУ ім. А.С. Макаренка

У Сумському педагогічному університеті набирають за 45 спеціальностями.

"На бакалаврат на базі повної загальної середньої освіти ми можемо набрати 2200 вступників. На сьогодні держава виділила нам 304 бюджетних місця. Особливий попит мають спеціальності "Логопедія", "Психологія", "Дошкільна освіта", "Англійська мова", – говорить відповідальна секретарка приймальної комісії СДПУ Ірина Іонова.

У Сумських університетах почали приймати документи на бюджет. Найпопулярніші спеціальностіСуспільне Суми

Ірина Худик, яка навчатиметься за спеціальністю "Географія", каже, що очікувала вступити на бюджет.

"Я відмінно закінчила свою школу, я також була екскурсоводом єдиного в нашій області геологічного музею, тому я вважаю, що географія – це моє покликання. І я обрала саме педагогічний університет, це щось на кшталт династії вчителів, моя мама теж працює вчителем", – говорить майбутня студентка.

Абітурієнти, яких рекомендовано навчати за державний кошт, мають принести оригінали документів до приймальних комісій своїх вишів до 18 години 2 серпня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди