Понад сотня людей пікетувала Харківську облдержадміністрацію вранці 28 липня. Перед Харківською ОДА протестували дві групи людей.
Першу акцію організували представники автоперевізника "Укравтотрансплюс".
Директор підприємства Геннадій Лосєв заявляє про адміністративний тиск з боку профільного управління обладміністрації, "метою якого є захоплення приміських автобусних маршрутів" в інтересах іншого перевізника.

"Ми не погоджуємось із тим, що відбувається зараз. В нас були маршрути, прийшли Тимчуки і забирають в нас тепер ці маршрути. Я можу залишитись без роботи", — говорить учасник пікету Олексій Циркуненко.
На уточнення, про які маршрути йдеться, Циркуненко сказав: "Люботин, Пісочин, Солоницівка".
"Якщо цих маршрутів не буде, то в нас, в людей, які тут стоять, не буде роботи. Вони хочуть годувати свою родину, жити спокійно. Тому ми тут і стоїмо. Ми за чесні перевезення... Маршрути передають іншому АТП, тобто хочуть їх в нас забрати. Їх передають не чесним шляхом, ми вбачаємо корупцію", — додав учасник пікету Борис Рашевський.

У коментарі Суспільному заступник голови ОДА Антон Деньгуб сказав, що результати конкурсу від 2019 року, на якому переміг "Укртрансплюс", були скасовані рішенням суду, тож в ОДА не було "правових підстав укласти договір з цим перевізником не було".
"В 2019 році ще за керування Харківською областю пані Світличною був оголошений конкурс на перевезення на цих маршрутах. Конкурс був проведений, переможцем став ТОВ "Інтерспецмаркет", з ним уклали договір, але за кілька тижнів розпорядженням голови облдержадміністрації результати конкорсу скасували й призначили новий конкурс. На новий конкурс подалися лише ТОВ "Укртрансплюс", їх оголосили переможцями. "Інтерспецмаркет" подав до суду й рішенням суду результати другого конкурсу скасували", — розповів Деньгуб.
"Перевізники два роки фактично нелегально здійснювали перевезення. Чинна адміністрація розірвала договір з "Інтерспецмаркетом", запустила тимчасового перевізника, уклала новий договір і зараз готує новий конкурс. Підстав укласти договір з цим перевізником не було, бо результати конкурсу скасовані", — додав заступник голови ОДА.

Ще одна група протестувальників від організації "Український національний союз", виступає проти голови Харківської облдержадміністрації Айни Тимчук. Голова організації Віталій Кривошеєв вважає що посадовиця "скоює дії, несумісні з діями держслужбовця". Посилається на відео, яке було опубліковане на YouTube-каналі "Кнопки Харьков", в якому йдеться про те, що "Тимчук відвідувала окупований Крим у рік його окупації та разом із чоловіком має там бізнес".
"Ми вийшли з двома вимогами: це негайна відставка і друге — вимога до правоохоронних органів порушити кримінальну справу за цим журналістським розслідуванням", — сказав Кривошеєв.

Інші протестувальники у цій групі, до яких звернулося Суспільне, не змогли сформулювати, чому прийшли.
Заступник голови ОДА у коментарі Суспільному цю акцію назвав "проплаченою з метою дискредитації обласної влади".
"Зараз триває брудна політична боротьба, яка пов'язана із місцевими виборами і місцеві навколо політичні функціонери намагаються розкачати брудом ситуацію навколо обласної влади", — сказав Деньгуб.
За його словами, Айна Тимчук розлучилась з Андрієм Тимчуком у 2018 році. Тоді ж вони оформили розділ майна. Бізнес у Криму, про який зняли відео "Кнопки", Деньгуб прокоментував так: "Айна Тимчук з 2015 року фактично з Андрієм не проживає. В 2015 вона передала довіреність на розпорядження цим готелем, вона жодного відношення до нього не мала".
"Був спланований організований мітинг під прапорами народності Ерзану Російської Федерації, ну хоча б прапори якісь підібрали. Він був спланований і організований. Дійсних націоналістичних і патріотичних рухів Харкова там не було. Це був проплачений мітинг, направлений на дискредитацію обладміністрації і на отримання хорошої картинки", — додав заступник.
Участь у пікеті взяли 150 людей, повідомила речниця Нацполіції області Олена Баранник.