На Волині монахи віднайшли крипту із похованнями

На Волині монахи віднайшли крипту із похованнями

На Волині монахи віднайшли крипту із похованнями UA.Волинь

У Свято-Миколаївському храмі села Жидичин монахи віднайшли крипту із похованнями. Три дні тому в усипальниці провели першу заупокійну літургію в присутності прихожан, розповів архімандрит Костянтин.

На відео – Свято-Миколаївська церква, їй майже триста років, розповідає отець Костянтин. Каже: про існування крипти – критого підземного ходу - у храмі знали, невідомим було її місце розташування. Два місяці тому, під час ремонту підлоги, ченці знайшли пустоти.

Настоятель Свято-Миколаївської релігійної громади Костянтин Марченко: "Коли ми свердлили підлогу, свердло провалилося і впало. Розібрали три цеглини і побачили підземелля. Сюдою ми заходили і впорядковували. А потім побачили замуровану стіну, розмуровали і виявили сходи, які вели на верх у храм".

На Волині монахи віднайшли крипту із похованнямиUA.Волинь

На Волині монахи віднайшли крипту із похованнями

Історик Петро Троневич розповів - виявлена в храмі крипта є типовою для церковної архітектури того часу.

Краєзнавець Петро Троневич: "Такі крипти є в Миколаївській церкві Мильцівського монастиря, а також в Петропавлівській церкви села Іванівка Рожищенського району. Для чого служили ці крипти? Перш за все багаті прихожани, які були фундаторами будівництва цієї церкви, вони у заповітах заповідали щоб їх хоронили у цих криптах".

Два тижні тривали роботи зі впорядкування крипти. Вивезли кілька тон різного сміття, каже ієромонах Сильвестр.

На Волині монахи віднайшли крипту із похованнямиUA.Волинь

На Волині монахи віднайшли крипту із похованнями

Ченець Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря Ієромонах Сильвестр: "Де сходи усе було наповнене сміттям. Лопатою, відрами. Засукали рукави та працювали. Вечорами, навіть по ночах. Виносили сміття – цеглу, бой, що там було накидано".

Поховання в усипальниці розташовані у чотири шари. Тут поховані єпископи, митрополити, ігумени та родини архімандритів та фундаторів церкви, каже отець Костянтин. Відтепер щодня тут звершується заупокійна літургія.

Настоятель Свято-Миколаївської релігійної громади Костянтин Марченко: "Вони тут кругом. Починаючи від першого метра де ці сходинки і заходячи у ці бокові нефи, вони тут кругом. Було видно, що їх хтось турбував, мабуть хтось шукав матеріальні скарби в їхніх трунах, вони були перевернути. Ми зібрали їх звідси і ось тут де хрест, ми всіх їх гарно захоронили".

Поховання, які розташовані глибше, зруйновані не були. Їх закрили дерев’яним настилом, каже отець Костянтин.

Настоятель Свято-Миколаївської релігійної громади Костянтин Марченко: "Ми маємо згадки що тут поховані два єпископи, архімандрити, Єпископ Іоанн Луцькій чи єпископ Августин Холмській. Є писемні згадки, що вони поховані у Жидичинському монастирі. Років 80 ці кості, можливо навіть святих людей, лежали тут понівечені, перекинуті. Справою нашої честі було не прийти сюди з глобальними ремонтами та перебудовами, а просто гарно їх пошанувати, зробити мінімум свого втручання".

Під вівтарною частиною храму теж є підземелля, каже архімандрит Костянтин. З його слів, у них порожньо.

Настоятель Свято-Миколаївської релігійної громади Архімандрит Костянтин: "З того що ми сьогодні знаємо - ідеться про три поверхи підземель під Жидичинським монастирем. Можливо, з часом, це буде відкриття, яке багатьох здивує".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди