Сумські депутати звинуватили міського голову у підміні проєктів рішення

Сумські депутати звинуватили міського голову у підміні проєктів рішення

Сумські депутати звинуватили міського голову у підміні проєктів рішення
Суспільне Суми

Сумські депутати звинуватили міського голову у підміні проєктів рішення. У тому числі тих, які стосувалися ремонтів за програмою "Євродвір". На засіданні 23 липня депутати голосували за перерозподіл 120 млн гривень бюджету.

Перед голосуванням про зміни до бюджету Сумської територіальної громади міський голова Олександр Лисенко оголосив перерву для обговорень, запросивши до себе голів фракцій. Тоді і з’ясувалося, що на округах в одних депутатів на ремонти дворів гроші "забрали", а іншим – "додали".

Суперечки тривали близько пів години. Після цього деякі депутати звинуватили мера в підтасуванні проєкту рішення, яке було погоджене на депутатській комісії зранку.

“Ми так вам довіряємо завжди, я б навіть не глянув в цей зошит. Ну, є та й є, провели ж комісію. Проголосували все, а тут якийсь список незрозумілий. Ну так же ж не можна”, — говорить депутат Сумської міськради від фракції "Опозиційна платформа — За життя" Ігор Перепека.

“У мене складається таке враження, що ви знали, що там щось не те. А потім зрозуміли, що далі буде — і тому узяли цю перерву”, — каже депутат від "За Україну" Володимир Чепік.

“Це я придумав програму "Євродвір", за яку ви зараз сперечаєтесь. І за моєю ініціативою зараз ремонтують двір кожному мешканцю нашого міста”, — зазначив Лисенко.

Голова депутатської бюджетної комісії Вадим Акпєров говорить: помилка сталася через людський фактор: "На 10.00 збиралася бюджетна комісія. Усі фракції були присутні. Проголосували рішення те, яке повинне було бути винесене в залу, одноголосно. У результаті це добре, що ще побачили депутати в матеріалах, які були роздані, які були запропоновані і внесені в порядок денний. Було зовсім інше рішення. Хто в цьому винний чи зроблене це цілеспрямовано, чи це людський фактор – ми не знаємо і сподіваємося що, все ж таки, це — людський фактор. Тому, що якщо це було зроблене навмисне, це тягне вже на кримінальне правопорушення – підробку документів”.

Сумські депутати звинуватили міського голову у підміні проєктів рішення

“Я поки що не хочу сказати, що це помилка. Тому що мені деякі працівники фракцій казали що, в принципі, ця процедура врахована вся, просто викладена іншими пропозиціями”, — сказав Лисенко.

За його словами, перевиконання бюджету у 120 млн грн депутати вирішили розподілити так. Найбільше дали за напрямками: ремонт дороги на проспекті Михайла Лушпи, капітальний ремонт ліфтів, завершення зведення дитсадка у 12-му мікрорайоні, будівництво "євродворів" та в резервний фонд. У підсумку рішення підтримали 32 депутати із 34 присутніх на засіданні.

Перерозподіл бюджету 120 млн грн (основні напрямки):

  • 25 млн грн – ремонт дороги проспекту М. Лушпи (+ 25 млн грн – держбюджет),
  • 16 млн грн – ремонт ліфтів,
  • 15 млн грн – добудова дитячого садка у 12-му мікрорайоні,
  • 7 млн грн – будівництво "євродворів",
  • 4 млн грн – резервний фонд,
  • 2,8 млн грн – ремонт дороги на вул. Шишкарівській,
  • 2,4 млн грн – створення 63 точок подачі кисню в лікарнях,
  • 1,7 млн грн – підтримка спорту,
  • 1,5 млн грн – на діяльність ФК "Суми".

Читайте також

  • ЦВК визнала сумчанина Антона Швачка нардепом замість Монастирського.
На початок