Майже 8% проб питної води на Харківщині не відповідають нормам — дослідження лабцентру

Майже 8% проб питної води на Харківщині не відповідають нормам — дослідження лабцентру

Майже 8% проб питної води на Харківщині не відповідають нормам — дослідження лабцентру

Харківський обласний лабораторний центр оприлюднив дані про якість питної води у трубах, джерелах та колодязях Харківщини.

Найбільший відсоток проб з відхиленнями зареєстрували у Лозівському районі.

Про це в ефірі Українського радіо Харків розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Неля Новіцька.

За її словами, питну воду оцінюють за кількома показниками: загальна жорсткість, каламутність, окисність, вміст нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза та фтору.

"Питна вода відповідає гігієнічним вимогам, тільки коли вона одночасно і за мікробіологічними і за санітарно-хімічними показниками відповідає вимогам державного нормативного документу", — говорить Новіцька.

Результати дослідження води за 2019 рік опилюднили на сайті лабцентру 11 лютого.

"Можна сказати, що кожна четверта досліджена проба за санітарно-хімічними показниками не відповідає нормативам, і кожна 12 проба. Тобто майже 8% досліджених проб не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками", — розповідає Неля Новіцька.

У Харківській області є 8 районів, де мікробіологічні та санітарно-хімічні показники води перевищують середні по області значення: Лозівський, Золочівський, Близнюківський, Балаклійський, Дворічанський, Борівський, Сахновщинський та Первомайський райони, а також міста Лозова і Люботин.

Обласний лабцентр інформує органи місцевого самоврядування про стан питної води щорічно. У 2020-му про результати перевірок ще не повідомляли, розповів Українському радіо Харків Лозівський міський голова Сергій Зеленський:

"Мене ніхто особисто як міського голову з місцевих офіційних служб не інформував про те, що на сьогодні вода, яка поставляється на територію централізовано, не відповідає нормам. Були попередження, безумовно, по самому району, це Смирнівська Старостинівський округ та Лізаветівський по питанням неякісної води у свердловинах і колодязях...".

На території Харкова розташовані 12 джерел. Вода у них відповідає гігієнічним вимогам, сказала Новіцька.

Автори: Роман Кривко, Анастасія Посохова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди