Запорізький плавець Сергій Фролов: "Цікаво показати світу, що моя країна — краща"

Запорізький плавець Сергій Фролов: "Цікаво показати світу, що моя країна — краща"

Запорізький плавець Сергій Фролов: "Цікаво показати світу, що моя країна — краща"

Запорізький спортсмен, член Олімпійської збірної України, плавець вільним стилем Сергій Фролов розповів Суспільному про підготовку до Олімпіади-2020 й про те, як Японія зустріла олімпійців. Також спортсмен поділився очікуваннями від прийдешніх змагань.

Сергій Фролов з 2016 року є спортсменом Запорізької обласної школи вищої спортивної майстерності. Представляє Збройні сили України. Восьмиразовий рекордсмен України — дистанції 1500 та 800 метрів вільним стилем у 25 метрових басейнах. Зараз спортсменові 29 років.

"Цікаво показати світу, що моя країна - краща", - олімпієць із Запоріжжя Сергій ФроловФото: Федерація плавання України

Сергій Фролов

Розкажіть скільки часу готувалися до Олімпіади?

До Олімпіади готувався п'ять років. Це вже третя Олімпіада, тож загалом готувався 13 років, я розраховую на дуже гарний результат.

Які були попередні результати?

У Лондоні я був десятим, в Ріо дванадцятим. Коронавірус також вплинув на підготовку та трошки збив цикл самої підготовки до Олімпійських ігор. Але ми з тренером все одно виправили цей стан та я розраховую на те, що я покажу найкращий результат на цій Олімпіаді, покажу гарну боротьбу з суперниками.

Під час підготовки до своєї третьої Олімпіади ви робили якусь роботи над помилками?

Так звичайно я робив роботу над помилками. Коли ти підходиш до такого старту, це дуже відповідально, це змагання чотирирічні та вони також на тебе тиснуть, бо вони проходять не кожного року. Я слідкую за своєю вагою, я змінив техніку плавання, я змінив підготовку в тренажерному залі.

В цілому я змінив максимально все за ці чотири роки, я бачу результат тому, що я в же не молодий спортсмен, а досить віковий та показую доволі гідні результати.

Які країни вважаєте своїми конкурентами?

Італія, Франція, Німеччина – це такі основні конкуренти, які будуть змагатися зі мною на моїй дистанції. Не хочу нікого образити, всі атлети, які виступають на Олімпійських іграх це гідні конкуренти. Не можу нікого виділити, але ті (кого назвав вище — ред.), які у 2019 році показували результати, з якими я змагався.

Моя мета – отримати золоту медаль.
Сергій Фролов

Щодо емоцій, що відчули коли дізналися, що ваше прізвище потрапило до цього списку їхати до Токіо?

Це вже третя Олімпіада, тому для мене це не є якимось дивом. Я 12 років виступаю на міжнародній арені, підіймаю прапор України. Моя мета – отримати золоту медаль. Я ніколи не ставив за мету потрапити на Олімпіаду та поїхати просто туристом подивитися на Олімпійські ігри. Мені це не цікаво. Цікаво поїхати та показати світу, що моя країна краща та я можу показувати гідні результати.

Читайте також: Календар виступів спортсменів Запорізької області на Олімпіаді-2020: хто та коли змагається

До речі Олімпіада це дороге задоволення для спортсмена?

Так звичайно. Ти докладаєш багато зусиль в підготовці. Постійно в чомусь себе обмежуєш, не дозволяєш собі піти погуляти чи поїхати з близькими на відпочинок. Ти готуєшся до важливих змагань та вони займають багато часу, коштів.

Буває навіть такий стан, коли ти не хочеш йти до басейну, тобі набридло. За цей рік я проплив 4 100 км. За 12 років я навіть не рахував скільки я проплив кілометрів. Дуже великі об’єми тому, що в мене дисципліна повільніша в басейні, це півтори тисячі вісімсот метрів вільним стилем.

Я дуже люблю Запоріжжя, мені не вистачає цього міста.
Сергій Фролов

Ви вже в Японії, як вас зустріла Осака?

Ми зараз живемо в готелі, можемо їсти та тренуватися. По місту гуляти не маємо права, виходити з готелю теж заборонено. Тільки тренування, харчування та сон це все.

Організатори змагань повідомили, що у кількох спортсменів в олімпійському селищі виявили COVID-19. Чи посилили через це карантинні обмеження?

Я думаю, що так. Я чув також цю інформацію. Сьогодні спілкувалися з тренером, він казав, що вже 22 спортсмени захворіли на COVID-19. Я не знаю, що буде робити олімпійський комітет з цим, але я розраховую на те, що вони дозволять цим атлетам виступити.

Тому, що я розумію, що це дуже прикро, коли ти готуєшся та перед самим важливим стартом твоєї кар’єри тобі просто кажуть, що маєш сидіти на карантині та потім їхати додому. Це дуже важко.

Якщо отримаєте медаль, що спершу зробите?

Якщо отримаю медаль, приїду додому, поїм борщу, поспілкуюся з батьками, зустрінусь з близькими та родичами. Мені цього дуже не вистачає.

Читайте також: Олімпіада-2020: список хворих на коронавірус зріс до 60 людей. Хто ще здав позитивний тест?
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів