У КНР презентували магнітопоїзд, що може розганятися до 600 км/год

У КНР презентували магнітопоїзд, що може розганятися до 600 км/год

У КНР презентували магнітопоїзд, що може розганятися до 600 км/год
Xinhua

У Китайській народній республіці 20 липня представили новий потяг на магнітній подушці, який розганятиметься до 600 км/год.

Про це повідомляє South China Morning Post і Reuters.

Розробники переконують, що максимальна швидкість зробить повністю зібраний у КНР поїзд найшвидшим наземним транспортним засобом у світі. Його виготовили на заводі у місті Циндао. Завдяки електромагнітній силі, маглев "левітує" над колією без контакту між корпусом та рейками.

Із швидкістю 600 км/год таким поїздом з Пекіна до Шанхаю можна буде доїхати лише 2,5 години маршрутом у понад 1000 км. Для порівняння, літаком подорож триватиме 3 години та 5,5 годин швидкісною залізницею.

Зазначається, що КНР використовує цю технологію вже близько двох десятиліть у дуже обмежених масштабах. Зокрема у Шанхаї від одного з аеропортів до міста проходить коротка лінія схожого маглева.

Водночас, хоча у КНР ще немає міжміських або міжпровінційних ліній маглевів, які могли б ефективно використовувати високу швидкість, деякі міста, включаючи Шанхай та Ченду, почали проводити власні дослідження. Подібні технології запроваджували також й інші країни, зокрема Японія та Німеччина.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок