В Одесі фіксують біля тисячі випадків ВІЛ щороку

В Одесі фіксують біля тисячі випадків ВІЛ щороку

В Одесі фіксують біля тисячі випадків ВІЛ щороку
Depositphotos

Близько 1000 нових випадків захворювання на ВІЛ фіксують в Одесі щороку. Про це розповіла керівниця благодійної організації «100% життя. Одеса» Алла Ходак в рамках тижня тестування на визначення вірусу імунодефіциту в крові людини. Його мета – закликати одеситів уважніше ставитися до свого здоров’я та зупинити епідемію ВІЛ і СНІДу.

“Cьогодні лише в Одесі, без Одеської області, лише 12 000 пацієнтів є на обліку в міському центрі СНІДу. Щороку близько 1000 нових випадків. Від 1000 до 1500. І якщо раніше це були вразливі групи, такі як споживачі наркотиків, люди, які надають сексуальні послуги, то на сьогодні 75% людей, які дізналися про ВІЛ, – це люди, які інфікувалися статевим шляхом”, – пояснила Алла Ходак.

Cімейна лікарка Олена Копач впевнена, що людина може продовжити жити повноцінним життям і з позитивним результатом на ВІЛ.

“Існує антиретровірусна терапія, яка дозволяє зберегти здоров’я та життя людини. Вона може зупинити розмноження вірусу і людина продовжує жити повноцінним життям”, – розповіла вона.

До 29 листопада з 10-ї до 12 години одесити можуть пройти експрес-тест на ВІЛ в усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги Одеси. Тест є безкоштовним, анонімним та добровільним.

Примітки редакції: вірус імунодефіциту призводить до захворювання людини на ВІЛ-інфекцію або СНІДу. Вірус схильний до мутацій. Передається через прямий контакт слизових оболонок або крові з рідиною тілесного походження.

На початок