Змінилися правила встановлення газового обладнання на авто

Змінилися правила встановлення газового обладнання на авто

Змінилися правила встановлення газового обладнання на авто

Замість 300 грн - до 3 тисяч. Такі ціни правлять на Сумщині за переоформлення документів на авто, якщо його перевели на газ. Із січня змінились правила реєстрації. Раніше серед вимог можна було подати або акт технічного огляду, або сертифікат відповідності, тепер варіантів немає - тільки сертифікат.

Олександр Малимоненко минулоріч купив американське авто "Форд Фьюжн". Півроку тому в сервісному центрі поставив на нього газове обладнання. Об’єм двигуна у 2,5 літри витрачав у міському режимі до 15 літрів бензину на 100 км. Газовий балон помістився на місці запасного колеса.

"Після установки газового обладнання видається сервісною службою комплект документів, які необхідні для надання їх у сервісний центр ДАІ. Всі документи були надані. Через день, це у п’ятницю, я перевів, у понеділок я поїхав, десь протягом 2 годин мені замінили документи, на підставі тих документів, що я надав – видали новий техпаспорт. Переоформлення приблизно не дорого – десь 300 грн приблизно", - розповідає власник авто на газу Олександр Малимоненко.

Якби Олександр Малимоненко звернувся за реєстрацією газового обладнання до сервісного центру МВС зараз, то витратив би майже у вісім разів більше.

"До кінця 2017 року в Україні діяла система "УкрСЕПРО", яка була запроваджена іще з 1996р. І на той час діяли випробувальні лабораторії, які здійснювали технічну експертизу таких транспортних засобів. З 1 січня 2018 року ця система втратила свою дію, і акти технічної експертизи втратили свою силу, і на сьогоднішній день залишилися тільки сертифікати відповідності. Органи, які видають сертифікати відповідності, перелік їх є на сайті Міністерства інфраструктури", - пояснив начальник регіонального сервісного центру УМВС Сумщини Василь Ольховик.

На сайті Міністерства інфраструктури зазначені 8 підприємств в Україні, які мають право видавати сертифікати. Жодної адреси з Сумської області. Ситуацію пояснюють телефоном у Міністерстві інфраструктури. "Наразі працює така система роботи. Органів декілька, а лабораторій дуже багато. Вони також акредитовані Національним агенством з акредитації щодо проведення випробувань колісних транспортних засобів і укладають угоди з органом сертифікації, або орган сертифікації розгалужує самостійну систему випробувальних лабораторій, і таким чином співпрацюють з ними", - пояснив керівник експертної групи Мінінфраструктури Руслан Кириченко.

Але лабораторії, які на Сумщині можуть проводити дослідження та видавати сертифікати від імені вісьмох акредитованих при Мінінфраструктури підприємств, є. Всі вони - на сайті Нацагенції з акредитації. Телефонуємо на одну з фірм і запитуємо, що потрібно для отримання сертифіката. "Автомобіль, свідоцтво з технічними умовами 2019 року, акт прийому-передачі, техпаспорт, паспорт, автомобіль, бажання пройти. Справляємося за один день, а сертифікат – день-два треба буде чекати, вартість процедури 2300 грн", - відповідають там.

Через здороження документів у 8 разів, із початку року охочих перевести авто на газ і зареєструвати зміни поменшало - у десятеро. Інформацію станом на 11 лютого по області озвучили у сервісному центрі МВС.

"З початку поточного року до сервісних центрів МВС у Сумській області звернулися громадяни для перереєстрації транспортних засобів для роботи на газовому паливі, при встановлені його, таких операцій було здійснено 36. За аналогічний період минулого року таких операцій було більше, це – 384 таких операції", - розповіла речниця регіонального сервісного центру МВС Сумщини Альона Чижик.

Тих, хто переобладнав авто, але не прописав це у техпаспорті, штрафують. "Якщо це газове обладнання ставилося кустарним шляхом, людина сама встановлювала, немає жодних документів, то вона переобладнала транспортний засіб з недотриманням встановлених норм, стандартів. Штраф за це сягає 340 грн. Якщо людина встановила в офіційній установі, поставила це обладнання, але має відповідні документи, однак у встановлений законом термін не зареєструвала транспортний засіб, то сума штрафу сягає 170грн. Також слід зазначити, що в обох статтях є повторюваність, де санкції вже значно більші, якщо вони були вчинені протягом року повторно" , - наголошує речник патрульної поліції Олег Сологуб.

Законодавством передбачено, що внести зміни до техпаспорта власник авто має впродовж 10 днів після переобладнання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди