Картка харків'янина для школярів: чим невдоволені батьки

Картка харків'янина для школярів: чим невдоволені батьки

Картка харків'янина для школярів: чим невдоволені батьки
Суспільне Харків

15 липня у Харкові представили дизайн картки харків'янина. Першими її отримають школярі у вересні — збір даних для картки вже розпочали.

Картку можна буде використовувати як альтернативу електронному квитку для проїзду у міському транспорті, під час презентації у міськраді розказав куратор проєкту Павло Столбовий.

"Картку харків'янина отримають всі школярі незалежно від місця реєстрації. Працівники комунальних підприємств, всі студенти, які зареєстровані у Харкові, отримають картку харків'янина. І звичайні жителі", — сказав Столбовий.

Анкетування для картки харків'янина викликало невдоволення у батьків школярів. Минулого тижня у батьківському чаті вчителька попросила прийти й заповнити анкету, розповідає мама п'ятикласника Тетяна Ландесман.

"Коли взяла до рук цю анкету, була вражена кількістю питань і кількістю персональної інформації, яку потрібно туди внести. Я відмовилась отримувати картку. Я проти, бо я не люблю грати без домовленостей. Я люблю, коли все прозоро. У мене немає ні розуміння, як будуть використовуватися ці дані, ні для чого вони будуть використовуватися", — пояснює Тетяна.

карта
Суспільне Харків

Збиралася відмовитися й Олена Розсказова, її донька вчиться у третьому класі.

"В переліку тих пільг і взагалі того, що вона надає, було допуск до школи. Я ставила це питання вчительці й вона каже, що не знає, зараз це все ще не вирішено. Я спитала, чи будуть турнікети в школах установлені, сказали, що все можливо. Тому я зробила картку", — розказала Олена.

В анкеті вимагають вказати місце проживання дитини, захоплення, інформацію про родину. Юрист Олег Головков вважає, що цю інформацію можуть потім використовувати для агітації або реклами.

"У мене таке враження, що це лише виборча кампанія коштом місцевого бюджету, через те, що є реклама, є дублювання певних функцій: картка повторює функції електронного квитка для проїзду. Проводиться фактично соціологічне опитування, з нас збирають особисті дані в надвеликому розмірі, який перевищує будь-яку необхідність для видачі цієї картки", — вважає юрист.

Куратор проєкту Павло Стовбовий каже, що отримання картки є добровільним.

"Ті, хто не хоче отримувати картку харків'янина зможуть і надалі продовжувати користуватися звичайним е-ticket. Ми заклали у цю картку функціонал, що кожен навчальний заклад може звернутися до нас, і ця картка буде як пропускна система у навчальному закладі. Але це вже буде індивідуальна розмова з кожною школою", — зазначив Столбовий.

Чи дійсно можуть організувати пропускні системи у школах та вишах за цією карткою та як працюватиме така система протягом дня Суспільне намагалося запитати в директорки департаменту освіти Ольги Деменко — на дзвінки вона не відповіла.

Після школярів картки мають отримати працівники комунальних підприємств та студенти. Решта жителів Харкова мають звертатися до Центрів адміністративних послуг. За словами розробників, ці картки надаватимуть і знижки, але на що, поки ще вирішують.

На початок