3 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України" про День захисників і захисниць України, який парламент ухвалив 14 липня.
Як повідомляє пресслужба Офісу президента, документ сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті України та "належному вшануванню воїнів обох статей".
Згідно із законом, назва свята "День захисника України", яке щороку відзначається 14 жовтня, змінюється на "День захисників і захисниць України". Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Читайте також: "Генеральська посада". У ЗСУ жінка вперше очолила одне з командувань
Голосування в Раді
14 липня Верховна рада підтримала законопроєкт №2325, який перейменовує День захисника України, що відзначається 14 жовтня, на "День захисників" із урахуванням значної кількості жінок, які проходять службу у Збройних силах. Як повідомляється на сайті Верховної ради, відповідне рішення підтримали 317 народних обранців.
У пояснювальній записці законопроєкту зазначається, що нинішня назва свята "День захисника України" не повністю передає його суть та зміст, оскільки поруч із чоловіками-захисниками Україну боронили також і жінки-захисниці.
"Прийняття цього закону сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків — захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу на рівні державного свята", – йдеться у її тексті.
Відтак законопроєкт вносить зміни до абзацу дев’ятого частини першої статті 73 Кодексу законів про працю України, змінюючи назву державного свята "День захисника України" на "День захисників України".
Що відомо
- 1 липня пресслужба Міністерства оборони опублікувала низку фото, на яких курсантки Військового Інституту Київського національного університету готуються до участі у військовому параді до Дня незалежності України 24 серпня. Підготовку до маршу курсантки проходили у туфлях на високих підборах, які є частиною парадної жіночої військової уніформи.
- Публікація викликала хвилю обурення у соцмережах. Українці почали масово називати вимогу до жінок маршувати у взутті на підборах "сексизмом" та "гендерною дискримінацією". Після цього коментарі під оригінальним постом на сторінці Міноборони у Facebook були відключені, але користувачі продовжували висловлювати обурення коментуючи повідомлення інформаційного агентства Міноборони "АрміяInform".
- У Міноборони пояснили, що підбори є частиною парадної форми жінок-військовослужбовиць, яку затвердили у 2017 році.
- 2 липня жінкам-військовослужбовицям замінили туфлі на черевики з нижчим каблуком.
- Міністерство оборони розробило новий зразок взуття зі шнурівкою для жінок-військовослужбовиць, що має вирішити низку дефектів попередніх стандартів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!