"Житомирводоканал" пояснив, чому вода у кранах житомирян має жовтий колір

"Житомирводоканал" пояснив, чому вода у кранах житомирян має жовтий колір

"Житомирводоканал" пояснив, чому вода у кранах житомирян має жовтий колір Житомирводоканал

12 липня "Житомирводоканал" оприлюднив інформацію про результати щотижневого моніторингу, пояснивши, чому з кранів житомирян тече жовта вода.

На офіційному сайті "Житомирводоканалу" пояснюють, що через високі температури у водосховищі Відсічне традиційно для літнього сезону підвищилася концентрація марганцю, а також каламутність і забарвленість води. Основними факторами, які впливають на зміни в якісному стані вод, є високий температурний фон повітря та води, сезонні гідробіологічні та гідрохімічні процеси.

"Житомирводоканал" пояснив,чому вода у кранах житомирян має жовтий колірФото: "Житомирводоканал"

"Житомирводоканал" пояснив,чому вода у кранах житомирян має жовтий колірЖитомирводоканал

"Ми провели щотижневий моніторинг якості води в наших водосховищах. На жаль, нам доводиться констатувати сезонне підвищення за окремими показниками, зокрема, такими як вміст марганцю та пов'язаними із цим каламутності і забарвленості. Наші водоочисні споруди будувалися за часів, коли марганець взагалі не являв собою проблему. Вона загострилася в останні роки через аномальні температури, які тримаються посушливими літами, та замуленням водосховища. Ми не можемо боротися із кліматичними змінами та їх наслідками, проте водоканал робить все можливе, аби тримати ці показники у питній воді в межах норми: на етапі первинної обробки води ми збільшили дозування хлору, аби окислити марганець, і додаємо максимальні кількості коагулянту, аби його осадити. Прикро констатувати, що хоча нам вдається тримати показники у нормі, — органолептичні характеристики води погіршилися", – поінформувала начальниця контрольно-вимірювальної лабораторії КП "Житомирводоканал" Олена Слободенюк.

"Житомирводоканал" пояснив,чому вода у кранах житомирян має жовтий колірЖитомирводоканал

За її словами, наразі показник марганцю в резервуарах становить 0,372 мг/дм3 та 0,403 мг/дм3 при нормі 0,5 мг/дм3. Він є безпечним для здоров’я людини. Водночас проблемою є забарвленість води у жовтий колір та пов’язані з цим побутові незручності на кшталт прання білих речей, каже Олена Слободенюк і додає, що зараз триває процес реконструкції очисних споруд. Нова технологія очищення води відповідатиме вимогам часу та дозволить реагувати на виклики, пов’язані з кліматичними змінами і надмірним шкідливим навантаженням на водойми.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди