Якість води у Дніпрі погіршується останні 10 років, - запорізький експерт

Якість води у Дніпрі погіршується останні 10 років, - запорізький експерт

Якість води у Дніпрі погіршується останні 10 років, - запорізький експерт

Щотижневий моніторинг громадських пляжів в Запорізькій області показав відхилення за хімічними та мікробіологічними показниками.

Про це йдеться на офіційному сайті Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Які території перевіряються та що означають отримані результати для відпочивальників в етері Українського радіо Запоріжжя розповів завідувач відділу оцінки факторів навколишнього середовища Державної установи "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" Євген Тулушев.

Якість води у Дніпрі погіршується останні 10 років, - запорізький експертФото: 061

Євген Тулушев

За словами експерта, у Запорізькій області проводиться моніторинг за двома типами об'єктів: офіційні громадські пляжі, їх в області всього 14 та 24 об'єкти - місця масового відпочинку, бази, будинки відпочинку. За словами Євгена Тулушева, моніторинг за офіційними громадськими пляжами проводяться щотижня.

Найяскравіші місця, їх всього два по області - це пляж "Сонячний", місто Енергодар, де були відхилення за мікробіологічними та за санітарно-хімічними показниками та пляж Правого берега, там відхилення за санітарно-хімічними показниками, зокрема по водневому показнику,” - зазначає завідувач відділу.

Причин відхилень від встановлених норм багато, по-перше, це велика кількість відпочивальників, по-друге, знаходження пляжів у нижній частині Дніпра. Великі міста України що знаходяться вище за течією, скидають до річки каналізаційні стоки. За останні десять років, за словами Євгена Тулушева, спостерігається поступове погіршення якості води як по мікробіології, так і санітарно - хімічним показникам.

“В Україні ніяк не заборонять використання фосфатних мийних засобів і ніяк не впорядкують, те будівництво яке ведеться на берегах Дніпра”, - каже він

Купатися на пляжах з відхиленими мікробіологічними показниками заборонено, адже це може спричинити масові кишкові захворювання.

Читайте також: Моніторинг якості води виявив відхилення в річній воді на Запоріжжі. Де не рекомендують купатися
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди