Запорізькі прокурори наполягають на подовженні терміну тримання під вартою Володимира Серби

Запорізькі прокурори наполягають на подовженні терміну тримання під вартою Володимира Серби

Запорізькі прокурори наполягають на подовженні терміну тримання під вартою Володимира Серби
Фото: Pexels

Запорізька обласна прокуратура наполягає на тому, щоб залишити запобіжним заходом тримання під вартою для колишнього начальника Головного управління МВС України в Запорізькій області Володимира Серби, який обвинувачується в розгоні Запорізького Майдану у 2014 році та 7 років перебував у міжнародному розшуку.

Про це Суспільному розповів начальник управління обласної прокуратури Олександр Русанов.

Він пояснив, що у зв’язку з ухиленням Серби від досудового розслідування обставин інкримінованих йому злочинів, він був оголошений у розшук з обранням йому слідчим суддею 19 лютого 2015 року запобіжного заходу - взяття під варту заочно.

Запорізькі прокурори наполягають на продовженні терміну тримання під вартою Володимира Серби
Суспільне Запоріжжя

Кримінальне провадження щодо Володимира Серби здійснювалося за спеціальною процедурою досудового розслідування за відсутності підозрюваного, після чого обвинувальний акт був надісланий до суду для розгляду по суті.

Під час проведення підготовчого засідання в Жовтневому районному суді міста Запоріжжя, призначеного 01.07.2021 року в судове засідання прибув розшукуваний Серба.

"Враховуючи раніше обраний щодо Серби запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та семирічне ухилення його від слідства та суду, прокурор наполягав на застосуванні саме такого, більш суворого запобіжного заходу", — каже Олександр Русанов.

Але, розглянувши матеріали справи та заслухавши клопотання сторони захисту, суд, вийшовши до дорадчої кімнати, ухвалив змінити раніше обраний запобіжний захід тримання під вартою на менш суворий — особисте зобов’язання.

Запорізькі прокурори наполягають на продовженні терміну тримання під вартою Володимира Серби
Суспільне Запоріжжя

"Сторона обвинувачення з таким рішенням не погодилася, подавши апеляційну скаргу на нього, принципово наполягаючи на взятті Серби під варту", — наголосив Олександр Русанов.

Нагадаємо, колишній керівник обласної міліції генерал-майор Володимир Серба обвинувачується в організації масових заворушень та перевищенні влади під час мітингів у січні 2014 року перед будівлею Запорізької облдержадміністрації.

Як повідомила адвокатка потерпілих Олена Яркіна, Володимир Серба пояснив причини своєї неявки на судові засідання протягом семи років тим, що не переховувався за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження відносно нього. І що він раптово дізнався у березні 2020 року про цей факт, але з’являтись до суду не бажав через пересторогу підхопити коронавірус. Його адвокат також не міг з’являтись до суду через свою хворобу.

Що відомо

  • 1 липня відбулось судове засідання в Жовтневому районному суді у справі ексначальника головного управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області Володимира Серби. Цього разу він з'явився на нього особисто. Рішенням суду йому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місяці.
  • 5 липня акцію протесту влаштували біля Жовтневого районного суду Запоріжжя представники запорізьких осередків “Національного корпусу”, “Демократичної сокири” та “Європейської солідарності”. Мітингувальники виступають проти судової ухвали щодо запобіжного заходу Володимиру Сербі у вигляді особистого зобов’язання.
На початок